Najlepsze gadżety dla Twojego smartfona

Najlepsze gadżety dla Twojego smartfona

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Smartfony już same w sobie są gadżeciarskie i wyposażone w wiele funkcji. Czy na rynku gadżetów do smartfonów coś jeszcze jest w stanie nas zaskoczyć?  

Powerbanki, kolorowe etui czy wymyślne standy dla smartfonów już nikogo nie dziwią. Telefon komórkowy to w dzisiejszych czasach znacznie więcej niż narzędzie komunikacji. To sposób wyrażenia naszego stylu i osobowości. Rozmaite aplikacje i połączone ze smartfonem gadżety jak np. zegarek mają usprawniać życie. Jakie gadżety mogą nas w tej branży zaskoczyć?

Solarna ładowarka

Fotowoltaika święci obecnie triumfy. Na wielu dachach i w przydomowych ogródkach panele słoneczne pojawiły się praktycznie z dnia na dzień. Znamy już koncepcję ławek, które oferują doładowanie telefonu dzięki energii zaczerpniętej ze słońca. Przyszedł czas na miniaturowe, podręczne elektrownie słoneczne do zasilania telefonu.

Ładowarki solarne są niewielkie – rozmiarem odpowiadają telefonowi. Można z nich korzystać na kilka sposobów. Są ładowarki, które jedynie ładują podłączony smartfon oraz takie, które działają na zasadzie powerbanka. Nie tylko ładują telefon, ale również kumulują energię. Ładowarkę wystarczy wystawić w nasłonecznionym miejscu albo w innej wersji przykleić na szybę i czekać, aż sprzęt zostanie naładowany.

Projektor klawiatury

W codziennym użytkowaniu smartfony coraz częściej wypierają laptopy i notebooki. Za ich pomocą piszemy nie tylko krótkie wiadomości tekstowe, ale również e-maile. Pisanie dłuższych wypowiedzi na ekranie smartfona nie należy do przyjemnych. Z pomocą przychodzi projektor laserowy bluetooth, który wyświetli nam projekcję klasycznej klawiatury. Urządzenie łączy się z telefonem za pomocą bluetooth lub kabla USB. Często ma także wbudowany stojak na smartfon, dzięki czemu możemy uzyskać prawdziwy minikomputerek. 

Smartfonowa drukarka

Drukarka miniaturowych rozmiarów, którą możesz włożyć do torebki i drukować zdjęcia bezpośrednio z telefonu? Oczywiście! Modeli takich drukarek jest co najmniej kilkanaście, a ich ceny rozpoczynają się już od 250 zł.

Ze smartfonem łączymy się za pomocą bluetooth i drukujemy. Drukarki są nie tylko lekkie i nieduże, ale również bardzo często zasilane za pomocą akumulatora. Nie ma potrzeby podłączania drukarki do prądu. Idealne rozwiązanie na plenerowe imprezy.

Zdjęcia jakości premium – obiektyw do smartfonu

Aparaty fotograficzne w smartfonach są znacznie lepszej jakości niż większość aparatów fotograficznych sensu stricto, które mamy w domach. Parametry lustrzanek sprzed kilku lat są paradoksalnie nieraz gorsze niż aparatu telefonicznego, który mamy w kieszeni. To nie koniec możliwości robienia doskonałych zdjęć telefonem. Smartfon możemy wzbogacić o obiektyw!  Wybór obiektywów jest bardzo szeroki, a ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Stabilizator do smartfona. Na kółkach!

Stabilizatory do telefonów nie są niczym nowym. Zaczęło się od kijków do selfie, powstały statywy do robienia zdjęć. W dzisiejszym świecie smartfony to także narzędzia do filmowania. W tym celu stworzono mobilne stabilizatory do kręcenia filmów właśnie. W ramię urządzenia wkładamy telefon i możemy rozpocząć dynamiczne filmowanie scen. Profesjonalne studio filmowe wyposażone niewielkim kosztem. 

Stwórz własny mikroskop

Nie tylko obiektyw fotograficzny możemy zamontować w naszym podręcznym telefonie. W ofercie sklepów z elektroniką są także obiektywy mikroskopowe. Jest to na pewno fajny gadżet dla dzieci. Za niewielką kwotę (już od 30 zł) można kupić obiektyw dający 60- lub 90-krotne powiększenie. Dzięki niemu można z bardzo bliska obejrzeć różne rzeczy. Można dokupić płytki z odpowiednimi preparatami albo zacząć od tego, co mamy w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezenty dla gadżeciarzy
Prezenty dla gadżeciarzy
Nie masz pomysłu na świąteczne prezenty? Proponujemy kilka upominków dla gadżeciarzy.
Dzień Kobiet tuż tuż! Prezentujemy najlepsze gadżety z tej okazji
Dzień Kobiet tuż tuż! Prezentujemy najlepsze gadżety z tej okazji
Dzień kobiet zbliża się bardzo szybko. Poznaj 24 gadżety reklamowe, które ucieszą każdą kobietę.
Sprawdzone pomysły na drobny upominek dla dziewczyny – co możesz wybrać?
Sprawdzone pomysły na drobny upominek dla dziewczyny – co możesz wybrać?
Wybierając drobny upominek dla dziewczyny, warto postawić na przedmioty praktyczne, eleganckie i oparte na naturalnych składnikach.
Ostatnie wpisy