Czym Amazon Ads wyróżniają się spośród pozostałych form digital marketingu?

Czym Amazon Ads wyróżniają się spośród pozostałych form digital marketingu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Płatne kampanie marketingowe są współcześnie jednym z głównych elementów strategii marketingowych większości firm. Warto więc wiedzieć, jak działają i dlaczego warto je wykorzystać.

Co to jest digital marketing?

Wyjaśnienie, czym są reklamy Amazon Ads, należy zacząć od odpowiedzi na pytanie, co to jest digital marketing.

Marketing cyfrowy (digital marketing) to szeroki termin, który obejmuje wszystkie aspekty marketingu wykorzystujące technologie cyfrowe, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Obejmuje to media społecznościowe, optymalizację wyszukiwarek (SEO), e-mail marketing i wiele innych taktyk. Jedną z form digital marketingu są płatne kampanie sprzedażowe, takie jak reklamy Amazon Ads.

Jak działają Amazon Ads?

Reklamy Amazon Ads to nowoczesna forma marketingu internetowego, która pozwala skutecznie promować własny towar lub usługę. Jest to narzędzie stworzone dla tych, którzy chcą zwiększyć sprzedaż i rozpowszechniać swoje wyroby na rynku.

Czym różnią się reklamy Amazon Ads od innych form digital marketingu?

Podstawową różnicą między Amazon Ads a innymi formami marketingu cyfrowego jest to, że możesz reklamować się tylko na własnej stronie Amazon. Nie możesz używać tej platformy do promowania swojej firmy na innych stronach internetowych lub sieciach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Amazon nie pozwala na żadne linki partnerskie w reklamach. Oznacza to, że nie możesz linkować do innych swoich sklepów internetowych lub stron – a przynajmniej nie bezpośrednio.

Kierujesz więc swoje kampanie wyłącznie do użytkowników, którzy korzystają z Amazona. W związku z tym możesz tworzyć reklamy, które przemawiają bezpośrednio do odbiorców na podstawie ich historii zakupów, zainteresowań i preferencji. Pozwala to na budowanie silniejszych relacji z klientami i jednoczesne zwiększenie konwersji!

Koszty reklam Amazon Ads

Amazon Ads to forma marketingu cyfrowego, która jest dostępna tylko dla sprzedawców Amazon. Reklamy na tej platformie są stosunkowo niedrogie w porównaniu do innych form digital marketingu, takich jak Facebook Ads lub Google Ads. Istnieją jednak pewne koszty związane z ich tworzeniem i prowadzeniem – na przykład:

  • Musisz mieć konto sprzedawcy Amazon, które w zależności od planu, który wybierzesz, kosztuje 4 zł za sprzedaną sztukę produktu lub 165,91 zł miesięcznie bez względu na liczbę sprzedanych sztuk.
  • Musisz utworzyć kanał produktu dla każdego produktu, który chcesz reklamować – jest to arkusz kalkulacyjny zawierający wszystkie informacje o produkcie (w tym opisy produktów, ceny, dostępność itp.) Będzie to trochę czasochłonne zajęcia, jednak taki arkusz będziesz mógł ponownie wykorzystać dla wielu produktów.

zdj. główne: ANIRUDH/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Reklamówki foliowe z nadrukiem – pomysł na promocję firmy
Reklamówki foliowe z nadrukiem – pomysł na promocję firmy
Wielkie sieci handlowe i niewielkie przedsiębiorstwa szukają różnych sposobów na promocję swoich firm. Jednym z nich jest stosowanie reklamówek foliowych z nadrukiem. Czy taki rodzaj reklamy jest skuteczny? Jakie torby sprawdzą się najlepiej?
Zestaw kaw na prezent – pomysł na oryginalny upominek dla miłośnika kawy
Zestaw kaw na prezent – pomysł na oryginalny upominek dla miłośnika kawy
Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla miłośnika kawy, zestaw kawowy może okazać się trafionym wyborem. W dalszej części artykułu omówimy, co warto uwzględnić przy wyborze zestawu kawowego, jakie kawy w nim zawrzeć i jak je zapakować.
Co kupić z okazji narodzin dziecka?
Co kupić z okazji narodzin dziecka?
Szukasz idealnego prezentu z okazji narodzin dziecka? Sprawdź propozycje, które pomogą celebrować tę wyjątkową okazję.
Tagi
Ostatnie wpisy