Internet stacjonarny z telewizją i telefonem? Czy takie oferty naprawdę się opłacają?

Internet stacjonarny z telewizją i telefonem? Czy takie oferty naprawdę się opłacają?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Od lat słyszy się o umowach na internet, do których dodawane są inne media. Może to być telewizja z masą nowych kanałów, dostęp do platform streamingowych, telewizja internetowa, abonament na telefon czy nawet pakiet antywirusowy. Czy takie oferty się opłacają? A może lepiej podpisać kilka osobnych umów? Dowiedz się, co możesz zyskać dzięki takim abonentom.

Internet i wiele więcej… Co oferują różne sieci?

Najlepszą ofertę internetu można znaleźć w sieci, przeglądając np. stronę komorkomat.pl lub udać się do salonów różnych operatorów. W każdym z tych miejsc zobaczysz oferty nie tylko na internet. Każdy doradca poleci ci rozszerzenie umowy i zaproponuje internet stacjonarny z dodatkami. Jakie są to dodatki? Zazwyczaj z internetem łączony jest pakiet telewizyjny. Te dają dostęp do wielu kanałów, które dostosowuje się według własnych potrzeb. Do takich ofert mogą również trafić inne dodatki. Często spotyka się telewizję internetową, która umożliwia dostęp do programów z wybranego pakietu TV na wielu urządzeniach, np. na laptopie, komputerze, smartfonie czy tablecie. Takie rozwiązanie pozwala wyszukiwać treści, pobierać je, a nawet odtwarzać programy do 7 dni wstecz. Co jednak jeszcze możne znaleźć się w pakiecie, poza telewizją i internetem? Abonamenty telefoniczne. Oferują one najczęściej nielimitowaną liczbę połączeń i dużą pojemność internetu mobilnego, aby na spokojnie móc oglądać telewizję, wykorzystując pakiet danych. W ofertach tego typu spotyka się równie często pakiety antywirusowe, które mają chronić domowników oraz dostępu do platform streamingowych, których nie trzeba oddzielnie zamawiać czy kupować.

Plusy ofert łączących kilka umów i abonamentów

Największym plusem takich pakietów jest jedna płatność wykonywana w miesiącu. Podpisując umowę, można w jednym miejscu zdobyć internet, pakiet telewizji czy też abonament telefoniczny dla każdego domownika. To znacznie ułatwia życie. Zamiast siedzieć przy komputerze przez pół dnia, aby opłacić wszystkie rachunki, można zrobić jeden przelew, który obejmuje wszelkie opłaty za media.

Oferty tego typu są również opłacalne. Kupując sam internet stacjonarny, cena może być niewiele niższa niż z pakietem telewizyjnym. Często dostępne są oferty, gdzie sam internet kosztuje np. 60 zł, a z telewizją już 80 zł. To tylko 20 zł różnicy. Podpisując dwie oddzielne umowy, najpewniej zapłacilibyśmy znacznie więcej pieniędzy.

Minusy łączonych umów z pakietami internetowymi

Posiadanie wszystkiego w jednym miejscu jest opłacalne i wygodne, lecz często nie jest to najlepszy sposób na uzyskanie tego, czego się naprawdę potrzebuje. Jeśli ma się specjalnie wymagania, a posiadanie dostępu, np. do TV nie jest szczytem marzeń, warto rozejrzeć się za oddzielnymi ofertami. Takie pakiety są najczęściej z góry ustalone i nie da się ich wybrać idealnie do swoich potrzeb. Może to powodować np. takie sytuacje, w których płaci się pełną cenę, ale w TV brakuje ukochanego kanału, do którego bardzo chciało się mieć dostęp. Minusem takich ofert jest również ich czas trwania i kary, które pojawiają się, gdy chce się za wcześnie zrezygnować z umowy.

Fot.: Simon/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezenty z grawerem: Stylowa i osobista forma wyrażania uczuć
Prezenty z grawerem: Stylowa i osobista forma wyrażania uczuć
W tym artykule przyjrzymy się prezentom z grawerem, które nie tylko są stylowe, ale także stanowią doskonałą formę wyrażenia uczuć.
Pomysły na prezenty dla kawosza
Pomysły na prezenty dla kawosza
Kto z nas nie lubi zaczynać poranka od filiżanki aromatycznej kawy? Prawdziwych kawoszy jest naprawdę sporo, warto więc zastanowić się, co będzie idealnym prezentem dla prawdziwego miłośnika kawy. Podpowiadamy, jak wybrać kawę na prezent.
Gadżety reklamowe dla firm na targi i konferencje. Na co warto postawić?
Gadżety reklamowe dla firm na targi i konferencje. Na co warto postawić?
Na jakie gadżety targowe warto postawić? Już podpowiadamy!
Ostatnie wpisy