Internet stacjonarny z telewizją i telefonem? Czy takie oferty naprawdę się opłacają?

Internet stacjonarny z telewizją i telefonem? Czy takie oferty naprawdę się opłacają?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Od lat słyszy się o umowach na internet, do których dodawane są inne media. Może to być telewizja z masą nowych kanałów, dostęp do platform streamingowych, telewizja internetowa, abonament na telefon czy nawet pakiet antywirusowy. Czy takie oferty się opłacają? A może lepiej podpisać kilka osobnych umów? Dowiedz się, co możesz zyskać dzięki takim abonentom.

Internet i wiele więcej… Co oferują różne sieci?

Najlepszą ofertę internetu można znaleźć w sieci, przeglądając np. stronę komorkomat.pl lub udać się do salonów różnych operatorów. W każdym z tych miejsc zobaczysz oferty nie tylko na internet. Każdy doradca poleci ci rozszerzenie umowy i zaproponuje internet stacjonarny z dodatkami. Jakie są to dodatki? Zazwyczaj z internetem łączony jest pakiet telewizyjny. Te dają dostęp do wielu kanałów, które dostosowuje się według własnych potrzeb. Do takich ofert mogą również trafić inne dodatki. Często spotyka się telewizję internetową, która umożliwia dostęp do programów z wybranego pakietu TV na wielu urządzeniach, np. na laptopie, komputerze, smartfonie czy tablecie. Takie rozwiązanie pozwala wyszukiwać treści, pobierać je, a nawet odtwarzać programy do 7 dni wstecz. Co jednak jeszcze możne znaleźć się w pakiecie, poza telewizją i internetem? Abonamenty telefoniczne. Oferują one najczęściej nielimitowaną liczbę połączeń i dużą pojemność internetu mobilnego, aby na spokojnie móc oglądać telewizję, wykorzystując pakiet danych. W ofertach tego typu spotyka się równie często pakiety antywirusowe, które mają chronić domowników oraz dostępu do platform streamingowych, których nie trzeba oddzielnie zamawiać czy kupować.

Plusy ofert łączących kilka umów i abonamentów

Największym plusem takich pakietów jest jedna płatność wykonywana w miesiącu. Podpisując umowę, można w jednym miejscu zdobyć internet, pakiet telewizji czy też abonament telefoniczny dla każdego domownika. To znacznie ułatwia życie. Zamiast siedzieć przy komputerze przez pół dnia, aby opłacić wszystkie rachunki, można zrobić jeden przelew, który obejmuje wszelkie opłaty za media.

Oferty tego typu są również opłacalne. Kupując sam internet stacjonarny, cena może być niewiele niższa niż z pakietem telewizyjnym. Często dostępne są oferty, gdzie sam internet kosztuje np. 60 zł, a z telewizją już 80 zł. To tylko 20 zł różnicy. Podpisując dwie oddzielne umowy, najpewniej zapłacilibyśmy znacznie więcej pieniędzy.

Minusy łączonych umów z pakietami internetowymi

Posiadanie wszystkiego w jednym miejscu jest opłacalne i wygodne, lecz często nie jest to najlepszy sposób na uzyskanie tego, czego się naprawdę potrzebuje. Jeśli ma się specjalnie wymagania, a posiadanie dostępu, np. do TV nie jest szczytem marzeń, warto rozejrzeć się za oddzielnymi ofertami. Takie pakiety są najczęściej z góry ustalone i nie da się ich wybrać idealnie do swoich potrzeb. Może to powodować np. takie sytuacje, w których płaci się pełną cenę, ale w TV brakuje ukochanego kanału, do którego bardzo chciało się mieć dostęp. Minusem takich ofert jest również ich czas trwania i kary, które pojawiają się, gdy chce się za wcześnie zrezygnować z umowy.

Fot.: Simon/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Statuetki biznesowe jako narzędzie motywacyjne i marketingowe dla firm
Statuetki biznesowe jako narzędzie motywacyjne i marketingowe dla firm
Statuetki biznesowe to popularne wyróżnienia przyznawane pracownikom, partnerom biznesowym oraz klientom. Choć często są kojarzone jedynie z nagrodami za osiągnięcia w pracy, ich rola w biznesie jest znacznie szersza. Statuetki biznesowe mogą być skutecznym narzędziem motywacyjnym dla pracowników oraz marketingowym dla firm.
Kserokopiarka Bizhub 224 – wszystko, co należy o niej wiedzieć
Kserokopiarka Bizhub 224 – wszystko, co należy o niej wiedzieć
Ergonomia to współcześnie kluczowe pojęcie używane w kontekście wyposażenia biur oraz organizacji pracy.
Odkrywając tajemnice technologii UV w druku reklamowym
Odkrywając tajemnice technologii UV w druku reklamowym
Zapraszamy do świata druku reklamowego, gdzie odsłaniamy nieznane aspekty technologii UV. Poznaj jej zalety, zasady działania i wpływ na jakość druku.
Ostatnie wpisy