Jakich opakowań używać do pakowania towaru?

Jakich opakowań używać do pakowania towaru?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prawidłowe zapakowanie i zabezpieczenie towaru pozwala zachować jego właściwości zarówno podczas transportu, jak i przechowywania w magazynie czy sklepie. Podczas wysyłki z przedmiotami kruchymi czy łatwo odkształcalnymi może stać się wiele rzeczy, które sprawią, że nie będą już nadawały się do użytku. Odpowiednie dopasowanie opakowania do wysyłanego towaru zapewnia najbardziej optymalne warunki podczas transportu. Sprawdź, w jakie opakowania najlepiej jest pakować towary.    

Kartony na wymiar  

Im lepiej dopasowane do rozmiaru przesyłki jest pudełko, tym lepiej zabezpieczona jest jego zawartość. Karton powinien pozwalać na zmieszczenie tylko towaru i niewielkiej ilości zabezpieczenia – wypełniacza do paczek. Jeśli opakowanie jest zbyt duże, towar w pudełku będzie się przesuwać i obijać, co może prowadzić do zniszczenia zawartości przesyłki. W dopasowanym do wymiarów zawartości kartonie, towar będzie stabilny i nie obije się o ścianki pudła. Kartony klapowe Fefco 201 mogą być dostosowywane do wymiarów paczki, dzięki czemu szczelnie i obudowują pakowany towar i zapobiegają uszkodzeniom. Kartony do wysyłek to jedno z najpopularniejszych, a także najbardziej skutecznych form pakowania towaru. Sztywne, tekturowe ściany pudełka doskonale chronią przed uderzeniami i zgnieceniem, dzięki czemu nadają się idealnie do pakowania nawet bardzo delikatnych przesyłek. Kartony są też dość wytrzymałe, więc można w nich wysyłać na przykład ostre przedmioty, które mogłyby uszkodzić na przykład kopertę.  

Pudełko z wypełnieniem  

Nie zawsze można dopasować karton idealnie pod wymiary przesyłki. Nie zawsze też towar można wysłać w samym kartonie. Jakaś forma zabezpieczenia i amortyzacji jest konieczna w ogromnej większości przypadków. Fixbox to specjalnie opracowany karton, który zapewnia nie tylko ochronę przed zgnieceniem, lecz także przed upadkami, ponieważ wyłożony jest warstwą ochronnej folii. Przeznaczone są do transportu nawet najbardziej delikatnych i kruchych towarów, takich jak szkło czy elektronika. Ochrona przed wstrząsami i obtłuczeniem jest potęgowana przez to, że pudełka występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu wymiary kartonu można dopasować do jego zawartości. Takie opakowania dają najwyższą gwarancję bezpieczeństwa i zapewniają, że towar dotrze do rąk klienta w nienaruszonym stanie.   

Foliopaki   

Przedmioty elastyczne, odporne na zgniecenie czy upadki, takie jak na przykład ubrania czy inne artykuły tekstylne, mogą być wysyłane w foliopakach. Ten rodzaj opakowania zabezpiecza przede wszystkim przed otwarciem przesyłki przez osoby niepowołane. Nie da się bowiem otworzyć takiej koperty bez jej całkowitego zniszczenia. Foliopak sam w sobie nie zawiera żadnej ochrony przed upadkami czy zgnieceniem, jak koperty bąbelkowe czy kartony, ale pakowany w kopertę towar można przed włożeniem zawinąć ochronną warstwą amortyzującego materiału. Foliopaki doskonale sprawdzają się do wysyłki rzeczy cennych lub poufnych, na przykład dokumentów, umów albo pieniędzy, ponieważ taka paczka nie zostanie otwarta i nikt poza odbiorcą nie dowie się, co w niej jest. Chroni to przed wyciekiem danych i kradzieżą zawartości paczki. Koperty foliowe są też o wiele bardziej wytrzymałe niż papier, dlatego paczka nie rozerwie się tak łatwo w transporcie.   

Fot.: Sincerely Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Te gadżety mogą Ci w tym pomóc
Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Te gadżety mogą Ci w tym pomóc
Chcesz, żeby Twój czworonożny przyjaciel był bezpieczny? Te gadżety mogą Ci w tym pomóc. Sprawdź nasze zestawienie.
Jak wręczać prezenty, aby nie popełnić gafy? Nasze praktyczne porady
Jak wręczać prezenty, aby nie popełnić gafy? Nasze praktyczne porady
Etykieta prezentowa – sprawdź, jak uniknąć największych wpadek przy wręczaniu prezentu.
Co potrafi inteligentna obroża dla psów?
Co potrafi inteligentna obroża dla psów?
Niepotrzebny gadżet czy wartościowe wsparcie odpowiedzialnego właściciela? Czym są i jakie możliwości dają obroże smart?
Ostatnie wpisy