Ubezpiecz nieruchomość, nie przepłacając!

Ubezpiecz nieruchomość, nie przepłacając!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie domu i mieszkania staje się coraz droższe, lecz także coraz bardziej niezbędne. Wiele osób tuż po budowie swojego domu lub po jego odziedziczeniu czy zakupie, nie zastanawia się nad bezpieczeństwem finansowym domowników, które może zostać zachwiane w dosłownie chwilkę po wprowadzeniu się. O własnych czterech ścianach marzymy coraz częściej, zapominamy jednak o zachowaniu minimum finansowego bezpieczeństwa i o myśleniu zdroworozsądkowym, które może uratować naszą przyszłość na wiele kolejnych lat. Przemyśl ubezpieczenie swojej nieruchomości – niezależnie od jej ceny, wartości na rynku wtórnym czy wyposażenia.

Dlaczego ubezpieczenie nieruchomości się opłaca?

Ubezpieczenie domu i mieszkania ma formę polisy, którą zawiązuje się pomiędzy ubezpieczonym a towarzystwem. Umowa ma chronić objętego ubezpieczeniem nie przed wystąpieniem danego ryzyka, lecz przed jego finansowymi skutkami, które dla wielu osób są na tyle duże, że niemożliwe do udźwignięcia. Niestety część zdarzeń zupełnie rujnuje domowy budżet, a inne powodują, że przez wiele kolejnych lat właściciel musi zacisnąć pasa w celu spłaty zobowiązań. To ogromny kłopot, który może wpłynąć na całe kolejne lata naszego życia. Da się go jednak uniknąć, podpisując dobrze zorganizowaną i dopasowaną do potrzeb umowę z ubezpieczycielem, która chroni (zależnie od wariantu) przed:

 • pożarami,
 • powodziami,
 • innymi zjawiskami atmosferycznymi,
 • pękaniem ścian,
 • czasami także przed skutkiem rabunku.

Powyższa lista nie obejmuje wszystkich ryzyk – jest ich bowiem zdecydowanie więcej. Każdy, kto chce skorzystać z ochrony finansowej zapewnianej przez ubezpieczyciela, musi koniecznie dostosować jej zakres do swoich oczekiwań. Inne ryzyka dotykają mieszkańców mieszkań na parterze, a inne tych mieszkających na poddaszu.

Czy ubezpieczenie domu lub mieszkania jest drogie i skomplikowane?

Wielu chętnych do podpisania umowy ubezpieczeniowej odstrasza liczba potencjalnych załatwień i formalności. Okazuje się jednak, że w dobie współczesnych technologii jest zgoła inaczej. Dla przykładu ranking ubezpieczeń mieszkania online zapewnia dostęp do najświeższych i na bieżąco uaktualnianych ofert każdej znanej w naszym kraju firmy ubezpieczeniowej. Dzięki temu klienci, a w zasadzie internauci, mają na bieżąco dostęp do wyselekcjonowanej oferty wszystkich towarzystw działających na naszym rynku. Warto wśród nich wymienić:

 • Generali,
 • Link4,
 • InterPolska,
 • Concordia,
 • Aviva,
 • Proama,
 • Mtu24.

Te firmy gwarantują zawsze możliwość dostosowania danej oferty do swoich wymagań, a także wiele dodatkowych możliwości rozszerzenia zakresu ochrony. Jak zatem widać, ubezpieczenie domu – porównywarka, to doskonały wybór dla wszystkich odpowiedzialnych osób, którym zależy na zachowaniu swojego bezpieczeństwa finansowego na wypadek wystąpienia przeróżnych zdarzeń losowych.

Na witrynie znajdziemy w zasadzie wszystko to, co może zainteresować klienta, w tym dane na temat każdej marki, jej zalety, a także kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz cenę swojego ubezpieczenia w rocznym ujęciu czasowym.

Fot.: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z korzystania z profesjonalnego studia fotograficznego na przykładzie realizacji sesji zdjęciowej
Korzyści z korzystania z profesjonalnego studia fotograficznego na przykładzie realizacji sesji zdjęciowej
Poznaj wartość pracy w profesjonalnym studiu fotograficznym poprzez realizację sesji zdjęciowej. Odkryj, jak odpowiednie wyposażenie i doświadczenie mogą podnieść jakość Twoich zdjęć.
Reklama – jak ją tworzyć i jak działać na klienta?
Reklama – jak ją tworzyć i jak działać na klienta?
Reklama to podstawowy sposób na dotarcie do klienta i zwiększenie zysków firmy. Jak jednak stworzyć skuteczną reklamę i co zrobić, by działała na klienta?
Jak ramy podświetlane LED rewolucjonizują prezentację reklamową
Jak ramy podświetlane LED rewolucjonizują prezentację reklamową
W tym artykule przyjrzymy się, jak ramy podświetlane LED rewolucjonizują prezentację reklamową i dlaczego warto w nie zainwestować.
Ostatnie wpisy