Ubezpiecz nieruchomość, nie przepłacając!

Ubezpiecz nieruchomość, nie przepłacając!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczenie domu i mieszkania staje się coraz droższe, lecz także coraz bardziej niezbędne. Wiele osób tuż po budowie swojego domu lub po jego odziedziczeniu czy zakupie, nie zastanawia się nad bezpieczeństwem finansowym domowników, które może zostać zachwiane w dosłownie chwilkę po wprowadzeniu się. O własnych czterech ścianach marzymy coraz częściej, zapominamy jednak o zachowaniu minimum finansowego bezpieczeństwa i o myśleniu zdroworozsądkowym, które może uratować naszą przyszłość na wiele kolejnych lat. Przemyśl ubezpieczenie swojej nieruchomości – niezależnie od jej ceny, wartości na rynku wtórnym czy wyposażenia.

Dlaczego ubezpieczenie nieruchomości się opłaca?

Ubezpieczenie domu i mieszkania ma formę polisy, którą zawiązuje się pomiędzy ubezpieczonym a towarzystwem. Umowa ma chronić objętego ubezpieczeniem nie przed wystąpieniem danego ryzyka, lecz przed jego finansowymi skutkami, które dla wielu osób są na tyle duże, że niemożliwe do udźwignięcia. Niestety część zdarzeń zupełnie rujnuje domowy budżet, a inne powodują, że przez wiele kolejnych lat właściciel musi zacisnąć pasa w celu spłaty zobowiązań. To ogromny kłopot, który może wpłynąć na całe kolejne lata naszego życia. Da się go jednak uniknąć, podpisując dobrze zorganizowaną i dopasowaną do potrzeb umowę z ubezpieczycielem, która chroni (zależnie od wariantu) przed:

 • pożarami,
 • powodziami,
 • innymi zjawiskami atmosferycznymi,
 • pękaniem ścian,
 • czasami także przed skutkiem rabunku.

Powyższa lista nie obejmuje wszystkich ryzyk – jest ich bowiem zdecydowanie więcej. Każdy, kto chce skorzystać z ochrony finansowej zapewnianej przez ubezpieczyciela, musi koniecznie dostosować jej zakres do swoich oczekiwań. Inne ryzyka dotykają mieszkańców mieszkań na parterze, a inne tych mieszkających na poddaszu.

Czy ubezpieczenie domu lub mieszkania jest drogie i skomplikowane?

Wielu chętnych do podpisania umowy ubezpieczeniowej odstrasza liczba potencjalnych załatwień i formalności. Okazuje się jednak, że w dobie współczesnych technologii jest zgoła inaczej. Dla przykładu ranking ubezpieczeń mieszkania online zapewnia dostęp do najświeższych i na bieżąco uaktualnianych ofert każdej znanej w naszym kraju firmy ubezpieczeniowej. Dzięki temu klienci, a w zasadzie internauci, mają na bieżąco dostęp do wyselekcjonowanej oferty wszystkich towarzystw działających na naszym rynku. Warto wśród nich wymienić:

 • Generali,
 • Link4,
 • InterPolska,
 • Concordia,
 • Aviva,
 • Proama,
 • Mtu24.

Te firmy gwarantują zawsze możliwość dostosowania danej oferty do swoich wymagań, a także wiele dodatkowych możliwości rozszerzenia zakresu ochrony. Jak zatem widać, ubezpieczenie domu – porównywarka, to doskonały wybór dla wszystkich odpowiedzialnych osób, którym zależy na zachowaniu swojego bezpieczeństwa finansowego na wypadek wystąpienia przeróżnych zdarzeń losowych.

Na witrynie znajdziemy w zasadzie wszystko to, co może zainteresować klienta, w tym dane na temat każdej marki, jej zalety, a także kalkulator, dzięki któremu szybko obliczysz cenę swojego ubezpieczenia w rocznym ujęciu czasowym.

Fot.: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezenty dla kinomaniaków
Prezenty dla kinomaniaków
Twój przyjaciel lub bliska Ci osoba jest kinomaniakiem i nie masz pomysłu, co podarować jej z okazji urodzin? Nie martw się! Mamy dla Ciebie kilka inspiracji, które pomogą Ci przygotować prawdziwą prezentową niespodziankę!
Nowy rok szkolny? Z tymi gadżetami będzie łatwiej!
Nowy rok szkolny? Z tymi gadżetami będzie łatwiej!
Twoje dziecko szykuje się do szkoły? Zobacz, jakie gadżety mogą mu się przydać.
Firmowy upominek na Dzień Chłopaka – co wybrać?
Firmowy upominek na Dzień Chłopaka – co wybrać?
Dzień Chłopaka warto świętować również w miejscu pracy. Jakimi prezentami można obdarować współpracowników? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy