Jak wykorzystać folię przy pakowaniu?

Jak wykorzystać folię przy pakowaniu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Różnego rodzaju folie to idealny sposób na pakowanie paczek. Podpowiadamy, w jaki dokładnie sposób możesz wykorzystać folię przy pakowaniu, aby mieć pewność, że Twoje przedmioty zostaną przetransportowane bezpiecznie.

Wysyłając paczki prywatnie lub prowadząc działalność, która wymaga wysyłki towarów do klienta, należy zadbać o prawidłowe zapakowanie przedmiotów, aby trafiły w ręce odbiorcy w nienaruszonym stanie. Jak to jednak zrobić? Używając różnego rodzaju folii. Podpowiadamy więc, jak możesz je wykorzystać przy pakowaniu.

Folia stretchowa – idealna do pakowania

Wybierając opakowanie dla Twojej paczki, koniecznie weź pod uwagę folię stretchową. Jest ona niezwykle popularna, jeśli chodzi pakowanie paczek. Nie bez powodu, ponieważ jest to materiał wyjątkowo wytrzymały i bardzo rozciągliwy. Ponadto folie stretch są niezwykle lekkie i idealnie dopasowują się do pakowanego przedmiotu.

Warto także pamiętać, że dobrze dobrana folia stretch do pakowania zapewnia bezpieczny transport, zabezpiecza przed wstrząsami i zmianami pogody, a także pozwala na przykład na utrzymanie świeżości produktów spożywczych. Są one także świetne jako dodatkowe zabezpieczenie dla przesyłki – jeśli zapakowałeś paczkę w kartonowe opakowanie, to owinięcie go od zewnątrz folią stretchową zapobiegnie ewentualnemu rozdarciu się kartonu, co zwiększy bezpieczeństwo przesyłki. Jeśli więc zależy Ci na bezpiecznym wysłaniu paczki, koniecznie zapoznaj się z ofertą strony internetowej https://www.folie-stretch24.pl/.

Folie bąbelkowe, czyli maksymalne bezpieczeństwo delikatnych przedmiotów

Jeśli wysyłasz coś delikatnego, na przykład szklane lub porcelanowe przedmioty, to świetną propozycją dla Ciebie będzie folia bąbelkowa. Warto jednak pamiętać, że folie bąbelkowe są różne i dużą rolę, jeśli chodzi o ich zastosowanie, odgrywa średnica bąbelków. Najpopularniejsza jest folia z bąbelkami o średnicy od 10 mm do 12 mm, która chroni zarówno lekkie przedmioty, jak i delikatne powierzchnie, takie jak lustro.

Folia z bąbelkami o średnicy 18 mm jest często używana do transportu. Sprawdza się świetnie do zabezpieczania delikatnych, ciężkich lub ostrych przedmiotów. Natomiast folia z bąbelkami o średnicy 32 mm służy do ochrony bardzo delikatnych lub bardzo ciężkich przedmiotów. Folia bąbelkowa jest więc nie tylko świetnym rozwiązaniem podczas wysyłki przedmiotów, ale także na przykład w trakcie przeprowadzki. 

Foliowe koperty

Jeśli wysyłasz niewielki przedmiot, który nie wymaga specjalnej ochrony, na przykład ubranie, które nie ulegnie zniszczeniu, możesz także postawić na foliopaki. Jest to nic innego opakowanie foliowe na paczki przypominające klasyczną kopertę. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu, a zapakowanie przesyłki w taką właśnie foliową kopertę jest bez wątpienia najszybszym możliwym sposobem.

Zdj. główne: Jorge Bermudez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Top 5 przydatnych gadżetów na grilla w plenerze
Top 5 przydatnych gadżetów na grilla w plenerze
Marzy Ci się zorganizowanie grilla dla przyjaciół i zastanawiasz się, co będzie ci potrzebne? Przedstawiamy 5 niezbędnych akcesoriów!
Odpowiedzialne prezenty. Personalizowane produkty, które dbają o higienę
Odpowiedzialne prezenty. Personalizowane produkty, które dbają o higienę
Chcesz podarować odpowiedzialne gadżety reklamowe? Zapoznaj się z higienicznymi gadżetami.
Kosmetyczne gadżety, które warto przetestować
Kosmetyczne gadżety, które warto przetestować
Gadżety kosmetyczne ułatwiają nam m.in. codzienną pielęgnację. Które gadżety są warte uwagi? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy