Jaki uchwyt na telefon do samochodu na szybę? Podpowiadamy!

Jaki uchwyt na telefon do samochodu na szybę? Podpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Naklejane na szybę uchwyty na telefon to świetne rozwiązanie w momencie, gdy korzystamy z nawigacji, prowadzimy rozmowę w trybie głośnomówiącym lub po prostu chcemy mieć jasne miejsce dla telefonu w aucie.

Zgodnie z prawem używanie przez kierowcę telefonu (w momencie prowadzenia samochodu) jest niedozwolone. Kierowca nie może trzymać aparatu przy uchu, surfować po Internecie czy wysyłać SMS. Telefon w samochodzie może się jednak bardzo przydać – chociażby jako nawigacja. Kierowca może prowadzić także rozmowę w trybie głośnomówiącym. W takich momentach idealnie sprawdzi się uchwyt na telefon. Wygodnym rozwiązaniem są te naklejane na szybę.

Uchwyt na telefon do samochodu na szybę

Uchwyt na telefon do samochodu na szybę to jeden z wielu typów urządzeń o takim charakterze. Jego niewątpliwymi atutami są:

  • szybkość montażu – najczęściej uchwyty montuje się na przyssawki. W kilku prostych ruchach montujemy i demontujemy uchwyt. Szyba pozostaje nienaruszona i bez śladu po przyssawce,
  • wygoda użytkowania – uchwyt możemy przykleić w dowolnym miejscu na przedniej szybie. Dzięki temu możemy sami zdecydować o położeniu telefonu i znaleźć miejsce, w którym telefon będzie łatwo dostępny, ekran z nawigacją dobrze widoczny, a przy tym konstrukcja nie będzie zasłaniać widoku drogi,
  • cena – uchwyty na przednią szybę możemy kupić już od kilku/kilkunastu złotych. Jest to wydatek nieobciążający budżetu,
  • kompatybilność z każdym telefonem – większość uchwytów telefonicznych na przednią szybę ma możliwość regulacji imadeł lub taką konstrukcję, do której pasuje każdy model telefonu.

Uchwyt na szybę z wysięgnikiem

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest uchwyt na telefon z elastycznym wysięgnikiem. Konstrukcja zawiera sporej wielkości przyssawkę do szyby zapewniającą stabilność uchwytu i dobre mocowanie. Atutem tego rozwiązania jest długa, elastyczna nóżka, dzięki której telefon możemy ustawić pod dowolnym kątem. Chcąc zmienić położenie smartfonu wystarczy odpowiednio dogiąć pałąk – nie ma konieczności przyklejania przyssawki w inne miejsce na szybie.

Uchwyt z wysięgnikiem zaopatrzony jest także w klamrę mocującą telefon. Dzięki jej zastosowaniu do uchwytu możemy podpiąć dowolnej wielkości telefon, ułożyć go pionowo lub poziomo i mieć pewność, że nie wypadnie nawet podczas gwałtownego hamowania.

Kompaktowy, stabilny uchwyt na telefon

Bardzo stabilną wersją uchwytu na telefon montowanego do szyby jest uniwersalny uchwyt z pleckami. Sam stelaż jest bardzo kompaktowy i nie zabiera dużo miejsca na szybie. Z powodzeniem można zamontować go nawet w lewym rogu szyby, tak aby był widoczny jedynie dla kierowcy.

Krótka rączka nie ma możliwości regulacji położenia telefonu, ale zapewnia dużą stabilność. Telefon ustabilizowany jest w uchwycie za pomocą dużych plecków oraz zaciskających się po bokach szczęk.

Futurystyczny uchwyt na telefon na szybę

Dla wielu kierowców liczy się nie tylko funkcjonalność ale również design akcesoriów do samochodu. Producenci uchwytów na telefon montowanych do przedniej szyby wyszli naprzeciw również tej grupie docelowej.

Na rynku znajdziemy uchwyty, które stylistyką nawiązują do nowoczesnych technologii i czerpią z konstrukcyjnych nowinek. Przykładem takiego rozwiązania jest uchwyt, którego wygląd przywodzi na myśl ramię humanoidalnego robota. Prosta forma, duża przyssawka do szyby oraz regulowane w jednej płaszczyźnie ramię to wygoda użytkowania i przedmiot atrakcyjny dla oka.

Zdjęcie główne: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uniknij wpadki! Jaki prezent podarować swojemu szefowi?
Uniknij wpadki! Jaki prezent podarować swojemu szefowi?
Nie wiesz, co kupić szefowi? Podpowiadamy, jakie prezenty mogą się sprawdzić, a których lepiej unikać.
Praktyczne podarunki dla najbliższych
Praktyczne podarunki dla najbliższych
Zbliżają się święta, jest to ostatni moment na kupowanie prezentów pod choinkę dla swoich bliskich. Podpowiadamy, na jakie praktyczne upominki warto postawić w tym roku.
Najlepsze prezenty dla rowerzysty. Jaki upominek wybrać?
Najlepsze prezenty dla rowerzysty. Jaki upominek wybrać?
Masz w otoczeniu rowerowego freaka? Sprawdź, jaki tematyczny prezent możesz mu sprawić!
Ostatnie wpisy