Przegląd komputerów, które nie zawiodą w biurze!

Przegląd komputerów, które nie zawiodą w biurze!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór komputera biznesowego, przeznaczonego do pracy w biurze, wcale nie musi być oczywisty. W dzisiejszych czasach technologia daje ogromne możliwości, ale wymaga również podstawowej wiedzy, aby móc odpowiednio ją wykorzystać. Z tego powodu należy zorientować się w parametrach dostępnych na rynku urządzeń, zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

Najważniejsze cechy komputera biurowego

Poszukując komputera biznesowego należy zwrócić uwagę na zupełnie inne cechy, niż kiedy rozglądasz się za sprzętem odpowiednim do grania, użytku domowego czy obsługi procesów produkcyjnych. Oczywiście, bardzo ważną zmienną są również zainstalowane programy, niemniej warto już przy wyborze modelu zdecydować się na komputer dostosowany do wymagań pracy biurowej. Podstawową cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wydajność. Jeżeli praca w biurze wykonywana jest „na etat”, a sprzęty są aktywne przez przynajmniej 8 godzin dziennie, komputer musi posiadać wydajny procesor – minimum czterordzeniowy, operujący minimum 8 gigabajtami pamięci RAM oraz wyposażony w dysk typu SSD. Istotne są również odpowiednie podzespoły, będące w stanie obsługiwać specjalistyczne oprogramowanie. Tego typu podzespołem jest na przykład karta graficzna (jej wysoka specyfikacja przyda się grafikom, projektantom i twórcom treści), karta dźwiękowa (jej wysokie parametry będą niezbędne dla osób obrabiających utwory muzyczne), a czasami dodatkowa pamięć RAM. 

Personalizacja komputera biznesowego

Nie każda praca biurowa jest taka sama, dlatego należy indywidualnie podejść do kwestii zakupu sprzętu biznesowego. Na przykład, dla pracowników, którzy pracują na miejscu, ale również wysyłani są w delegacje lub do klientów, idealne będą komputery przenośne, o kompaktowych wymiarach. Warto zwrócić uwagę na takie modele również wtedy, jeżeli ilość miejsca w biurze jest ograniczona. Inną cechą, która może wydawać się nieistotna osobie pracującej w samotności, jest natężenie hałasu podczas pracy komputera. Dla pracowników znajdujących się w czasie wykonywania obowiązków zawodowych na wspólnej przestrzeni cicha praca sprzętu może być kluczowa – pozwala się skoncentrować i wyciszyć, jest również mniej obciążająca dla mózgu.

Dobre komputery biurowe

Obecnie duża część produkowanych sprzętów spełnia kryteria, które czynią je przydatnymi podczas pracy biurowej. Oczywiście, warto przykładać wagę do parametrów oraz indywidualnych potrzeb pracowników, ale możesz pozwolić sobie również na branie pod uwagę ceny, czy kwestii estetycznych. W ostatnich latach do prac biznesowych świetnie sprawdzały się między innymi komputery iMac Apple, klasyczne laptopy w stylu HP Pavilion 15-eg1152nw czy małe modele: Apple Max mini oraz Dell Inspiron 5402-6378. Z pewnością warto również zwrócić uwagę na Komputronik Nano X310 o świetnych wymiarach, sprzyjających pracy na małym stanowisku, Lenovo IdeaCentre AIO 3-24ITL czy Dell Vostro 3681 SFF.

Fot.: Yan Krukau/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjątkowe prezenty na Dzień Ojca: Inspiracje dla wyjątkowych ojców
Wyjątkowe prezenty na Dzień Ojca: Inspiracje dla wyjątkowych ojców
Dzień Ojca to wyjątkowa okazja do okazania naszej wdzięczności i miłości dla naszych ojców.
Jaką kawę wybrać na prezent?
Jaką kawę wybrać na prezent?
Pomysł na prezent nie zawsze wpada do głowy z łatwością. Kawa to dla większości osób doskonały upominek, dlatego podpowiadamy, jak wybierać kawę na prezent.
Praktyczne gadżety dla globtroterów
Praktyczne gadżety dla globtroterów
Jakie gadżety warto podarować miłośnikowi podróży? Przedstawiamy kilka propozycji.
Ostatnie wpisy