Kreatywny przybornik – gadżety, które pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka

Kreatywny przybornik – gadżety, które pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwijanie twórczych zdolności dziecka na każdym etapie jego rozwoju jest niezwykle ważne. Pomocne mogą być w tym ciekawe gadżety, akcesoria i zabawki, których niezliczone ilości znajdziemy na rynku.

Wyobraźnia pomaga kształtować nie tylko umiejętności artystyczne, muzyczne i wizualne malucha, ale też wyrażać siebie i znajdować niestandardowe rozwiązania w różnych sytuacjach. To coś, co przyda się zarówno przyszłym twórcom, jak i naukowcom. Gadżety, które wspomagają taki rozwój, mogą być naprawdę różne – od prostych zabawek z drewna po elektroniczne akcesoria i wieloelementowe zestawy kreatywne.

Narzędzie stolarskie Playmat

Modułowe narzędzie, które można szybko i łatwo przekształcić w jedną z czterech maszyn: tokarkę, wiertarkę, wyrzynarkę lub szlifierkę. W zestawie jest też kilka bloczków z miękkiego drewna. Stolarski zestaw jest całkowicie bezpieczny dla dzieci – dotykając ruchomych elementów dowolnej maszyny, dziecko nie zrani się i nie uszkodzi skóry. Świetny gadżet dla starszych dzieci, które lubią samodzielnie wykonywać różne przedmioty.

Aplikacja Bubl Draw

W jaki sposób kolor, dźwięk i kształt są ze sobą powiązane? Twórcy aplikacji Bubl Draw sugerują użytkownikom, aby sami ustalili te niezwykłe wzorce. Wystarczy wybrać nurt muzyczny, paletę i zacząć przesuwać palcem po ekranie. I tak dzieje się magia – aplikacja łączy obraz z melodiami i za każdym razem powstają unikalne kompozycje. Minimalistyczne, ale jasne i ciekawe ilustracje w połączeniu z doskonałą muzyką przyczyniają się do rozwoju zdolności twórczych dziecka i poszerzają jego zakres zmysłowy.

Długopis 3D

Jeśli dziecko chce stworzyć coś od zera, warto rozważyć zakup bezpiecznego długopisu 3D. Choć na rynku dostępnych jest wiele dziecięcych modeli, my polecamy uwadze CreoPop. 

Gadżet używa zimnego atramentu fotopolimerowego, więc dziecko nie ma szans na poparzenie się podczas korzystania z niego. Miłym bonusem jest brak hałasu i zapachu spalonego plastiku. Obudowa przypomina rakietę i wygodnie leży w dłoni.

Klocki kreatywne

Klocki mają długą historię i od zawsze cieszą się popularnością, ale czasem zwykłe plastikowe zestawy mogą nie być wystarczająco interesujące. Warto więc sięgnąć po bardziej nietypowe warianty, takie jak na przykład Light Stax. To klocki w całkiem nowym wydaniu – są bardzo lekkie i świecą, więc każda konstrukcja może stać się niezwykłą i oryginalną lampą. 

Inny model klocków kreatywnych to Plus-Plus duńskiej produkcji. Sprzedawane są w dwóch rozmiarach (dla dzieci starszych i młodszych) i niezliczonych kolorach, zawsze w wygodnych tubach oraz walizkach. Wszystkie klocki składają się z dwóch plusów, a dziecko może łączyć je w niesamowite przestrzenne konstrukcje i figury.

Zestaw do tworzenia robotów

Tu warto zwrócić uwagę na niedocenionego konkurenta Lego – Robotis Dream. Trzy różne wersje zestawów tego producenta obejmują silniki, akumulatory, czujniki i obowiązkowe bloki montażowe przymocowane do siebie za pomocą systemu nitów. 

Ze wszystkich części można zmontować różne złożone i proste mechanizmy oraz roboty, które z kolei można zaprogramować i kontrolować przez Bluetooth.

Dziecięcy aparat cyfrowy

Małe dzieci we wszystkim chcą być jak dorośli, więc ich zabawki stają się coraz bardziej technologiczne i zbliżone do prawdziwych urządzeń. Jednym z takich gadżetów są dziecięce aparaty cyfrowe. Znacznie różnią się od prawdziwych i są dostosowane do potrzeb małego użytkownika. 

Przede wszystkim są małe i lekkie, by mieściły się w dłoni dziecka. Ich obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, interfejs jest maksymalnie uproszczony, a oprócz funkcji robienia zdjęć i filmów oferują także gry edukacyjne.

Projektor do rysowania

Projektor smART sketcher i dedykowana mu aplikacja pokazują dzieciom, jak profesjonalnie rysować i pisać przy użyciu ulubionych zdjęć. Instrukcje krok po kroku przeprowadzą je przez cały proces. Aplikacja pozwala konwertować zdjęcia na telefonie na prostszy szkic. Oprócz tego gadżet wyposażony jest w karty micro SD wypełnione różnymi interesującymi aktywnościami – rysunkami krok po kroku, pisaniem liter i cyfr, kaligrafią i innymi.

Tablica MagPad

Większość dzieci uwielbia rysować, jednak nie zawsze mogą zabrać ze sobą ołówki, flamastry, a tym bardziej farby. Jest to niewygodne, na przykład w samochodzie czy pociągu. 

Tablice magnetyczne rozwiązują ten problem. Najpopularniejsze modele mają otwory, w których dziecko za pomocą pióra z magnetyczną końcówką umieszcza niewielkie metalowe kulki, tworząc proste kształty i obrazy. Dodatkowo w zestawie znajdują się karty ze wzorami do kopiowania. Tablet jest łatwy w użyciu i bezpieczny dla dzieci.

Lightboard

Tablica do rysowania światłem to jeden z najpopularniejszych gadżetów ostatnich lat. Niezmiennie wywołuje zachwyt u dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Mały artysta jeździ specjalnym patyczkiem po powierzchni tablicy, dzięki czemu pojawiają się na niej niesamowite świecące obrazy. Na początku wyraziste rysunki powoli zanikają, aż całkowicie gasną. Zajęcie idealne na wieczór – malowanie w ciemności uspokaja i płynnie przygotowuje dziecko do snu.

Przy wyborze gadżetu koniecznie weź pod uwagę wiek i zainteresowania dziecka. Nie wszystkie urządzenia nadadzą się dla maluchów 3–5 lat, a niektóre mogą nudzić starsze dzieci.

Zdj. główne: Robo Wunderkind/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sztuka obdarowywania bliskich: Piękno dzielenia się miłością
Sztuka obdarowywania bliskich: Piękno dzielenia się miłością
Obdarowywanie naszych bliskich jest nie tylko gestem uprzejmości, ale także sposobem wyrażenia naszej miłości i wdzięczności. Sztuka obdarowywania polega na […]
Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Te gadżety mogą Ci w tym pomóc
Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Te gadżety mogą Ci w tym pomóc
Chcesz, żeby Twój czworonożny przyjaciel był bezpieczny? Te gadżety mogą Ci w tym pomóc. Sprawdź nasze zestawienie.
Personalizowane zapalniczki z grawerem – wyjątkowy prezent dla palaczy i nie tylko
Personalizowane zapalniczki z grawerem – wyjątkowy prezent dla palaczy i nie tylko
Coraz więcej ludzi szuka unikalnych i wyjątkowych prezentów, które będą nie tylko praktyczne, ale także pełne osobistego charakteru. Dlatego też, zapalniczki z grawerem stały się popularnym wyborem dla tych, którzy chcą podarować coś wyjątkowego swoim bliskim.
Ostatnie wpisy