Gadżety, które przydadzą Ci się podczas majówki

Gadżety, które przydadzą Ci się podczas majówki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Na wyjazd na majówkę należy odpowiednio się przygotować. Z pewnością przydadzą nam się różnego rodzaju gadżety. Zapalarka do grilla, powerbank czy lodówka turystyczna to tylko niektóre propozycje. Co jeszcze warto mieć ze sobą?

Przenośna lodówka

Obecnie oferowane gadżety tego typu dalekie są od  klasycznych lodówek, które mają wyłącznie chłodzić i mrozić. Oczywiście ta funkcja w dalszym ciągu przeważa i jest najbardziej istotna, ale to zdecydowanie nie wszystko. W nowoczesnych modelach jest też często wmontowane oświetlenie LED, kryjówka na drobne rzeczy, a nawet blender.  Niekiedy znajdzie się tutaj nawet głośnik, który dodatkowo jest wodoodporny. 

Spray na insekty

Wybierając się na majówkę pod namiot, powinniśmy zainwestować w sprawdzony i skuteczny spray na insekty. Komary, bo o nich mowa, potrafią bardzo uprzykrzyć wieczory przy grillu lub swobodną majówkową biesiadę. Najczęściej pogryzienie przez nie skutkuje bolesnymi, swędzącymi bąblami. Gorszym wrogiem, którego spotkamy, idąc do lasu lub na majową łąkę, jest kleszcz. Ugryzienie przez te pajęczaki może skończyć się boreliozą o bardzo ciężkim przebiegu i powikłaniach lub kleszczowym zapaleniem mózgu.

Środek zabezpieczający przed kleszczami jest więc również nieodzowny w zestawie gadżetów majówkowych. Pamiętajmy też, że narażone są również przebywające z nami zwierzęta – zadbajmy więc o to, żeby zabezpieczyć obrożą lub kropelkami także ich ciała. 

Skuteczna zapalarka do grilla

Trudno wyobrazić sobie majówkę bez grilla lub ogniska. Niestety, bardzo często mamy do dyspozycji tylko drewno lub węgiel drzewny o bardzo różnej jakości. Zdarza się, że materiał opałowy jest zbyt wilgotny i ciężko go rozpalić. Alternatywą jest solidna dawka podpałki rozlana w palenisku, ale nie jest niczym specjalnie przyjemnym odczuwanie jej smaku w kiełbaskach. Warto więc zaopatrzyć się w zapalarkę, choćby działającą na prąd lub akumulator, która pozwoli nam szybko rozpalić ognisko. 

Hamak

Nie wiadomo, czy znajdziemy odpowiednie miejsce do jego rozbicia, ale jeśli się to uda, to efektem będzie prawdziwie majówkowy wypoczynek. Taki rodzaj łóżka mocowanego między pniami drzew nie zabiera przecież wiele miejsca, więc warto go zabrać ze sobą. 

Latarka czołowa

Przyda się w różnych sytuacjach. Z pewnością będzie potrzebna podczas szybkiego przeglądu auta. Znajdzie też zastosowanie na campingu.

Peleryna przeciwdeszczowa

Nie pozwoli nam zmoknąć, gdy na szlaku majowych wędrówek spotka nas nagłe załamanie pogody. Warto wybrać wysokiej jakości model, który posłuży nam na dłużej. Powinna być dosyć obszerna, aby zakryć nasze ciało wraz z plecakiem.

Powerbank

Z pewnością na trasie, campingu lub polu namiotowym przyda się także dodatkowa porcja energii. Powerbank o dużej pojemności pozwoli poradzić sobie z rozładowanym smartfonem, tabletem, a w razie potrzeby zasili też niektóre przydatne gadżety. Można się zaopatrzyć w model, który pomoże nam w przypadku trudności z odpaleniem samochodu. 

Głośnik Bluetooth

Majówka jest czasem zabawy. Tam, gdzie ona, musi być także muzyka. Nie sposób jest wieźć ze sobą duże i ciężkie głośniki. Nie wiadomo, czy będzie je gdzie pomieścić, poza tym puszczanie muzyki z dużą mocą może być uciążliwe dla sąsiadów. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się głośniki bluetooth o dość długiej pracy na jednym ładowaniu.

Zdj. główne: Héctor Martínez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety reklamowe na start dla firmy
Gadżety reklamowe na start dla firmy
Chcesz podziękować klientowi za długoletnią współpracę? A może przywitać w gronie partnerów? Gadżety reklamowe sprawdzą się w każdej sytuacji. Zobacz kilka ciekawych pomysłów!
Pomysły na ciekawe prezenty dla bliskich
Pomysły na ciekawe prezenty dla bliskich
Szukasz inspiracji na prezent dla bliskiej osoby? Już nie musisz! Sprawdź nasze pomysły i wybierz coś idealnego dla siebie.
Jak efektywnie wykorzystać materiały promocyjne na wydarzeniach biznesowych
Jak efektywnie wykorzystać materiały promocyjne na wydarzeniach biznesowych
Odkryj praktyczne triki, jak efektywnie wykorzystać materiały promocyjne na wydarzeniach biznesowych i zwiększyć swoją widoczność. Dowiedz się, jak przyciągnąć więcej klientów i zbudować silną markę.
Ostatnie wpisy