Biżuteria na prezent – czym kierować się w wyborze?

Biżuteria na prezent – czym kierować się w wyborze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Biżuteria to uniwersalny prezent, często ofiarowywany kobietom, ale nadający się również dla mężczyzn. Dzięki poznaniu upodobań i gustu obdarowywanej osoby, podarunek może być naprawdę wyjątkowy i stać się ulubionym dodatkiem.

Dla kogoś bliskiego

Poszukując prezentu dla najbliższych, często decydujemy się na biżuterię. Taki wybór jest bezpieczny, ponieważ dobrze znamy obdarowaną osobę i możemy dopasować do niej podarunek. Dobierając biżuterię, warto zwrócić uwagę na upodobania obdarowywanego – przede wszystkim na to, jakie metale i kamienie wybiera i w jakim stylu utrzymują się jego dodatki. 

Niektóre metale mogą powodować alergię kontaktową. Przed zakupem biżuterii dobrze jest upewnić się, że osoba, która ma ją nosić, będzie mogła robić to w komfortowy sposób. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy wybrany metal nie spowoduje reakcji alergicznej, lepiej zdecydować się na coś bezpieczniejszego – najlepiej wysokie próby srebra lub złota.

Dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby będzie z pewnością biżuteria personalizowana. Taki wybór daje nam gwarancję, że podarunek będzie niepowtarzalny – może też nawiązywać do wspólnych wspomnień i ważnych wydarzeń, co doda mu wartości sentymentalnej.

Dla tych, których nie znamy najlepiej

Często przychodzi nam wybrać prezent dla osób, które nie są nam bliskie – może to być podarunek od firmy lub dla współpracownika. Jeśli decydujemy się na biżuterię, warto pamiętać, aby prezent nie był niekomfortowy dla obdarowywanego. Zwróćmy uwagę, czy wybrana osoba nosi biżuterię, a jeśli tak – jakiego rodzaju. Należy też pamiętać, że tego typu prezent nie powinien być zobowiązujący, a stanowić raczej drobny upominek.

Pamiętajmy, że jeżeli istnieje taka możliwość, najlepiej jest porozmawiać z osobą obdarowaną o jej guście i preferencjach. Może się okazać, że wybór podarunku będzie wtedy znacznie łatwiejszy. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości – warto zadbać przede wszystkim o to, by nie urazić obdarowywanej osoby. Zwracajmy uwagę, żeby biżuteria nie zawierała symboli mogących zranić czyjeś uczucia lub manifestować poglądy.

Zdj. główne: Cornelia Ng/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zestaw do nagrywania filmów – ciekawy gadżet elektroniczny
Zestaw do nagrywania filmów – ciekawy gadżet elektroniczny
Lubisz nagrywać filmy dla siebie lub do sieci? Ten zestaw może Cię zainteresować.
Proste eko gadżety, które przydadzą się na co dzień
Proste eko gadżety, które przydadzą się na co dzień
Chcesz być bardziej eko? Sięgnij po te gadżety. Pomogą Ci zadbać o planetę, a kto wie, może i trochę oszczędzić!
Upominki firmowe – sprawdź listę praktycznych gadżetów
Upominki firmowe – sprawdź listę praktycznych gadżetów
Upominki firmowe są niezwykle ważne w budowaniu relacji zarówno z klientem biznesowym, jak i indywidualnym. Podpowiadamy więc, jakie prezenty najlepiej wybrać.
Ostatnie wpisy