Gadżety z lagunem? Krakowska pomyłka podbiła świat

Gadżety z lagunem? Krakowska pomyłka podbiła świat

Nowości
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kwietniowa historia krakowskiego laguna, który okazał się być zwykłym śniadaniowym croissantem, obiegła Polskie i zagraniczne media. TOZ przekuł tę popularność na finansową pomoc dla zwierząt.

Lokalne Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (TOZ) wypuściło gadżety z lagunem–croissantem, aby zebrać środki na pomoc potrzebującym zwierzętom.

Akcja to pokłosie zabawnego zgłoszenia z jednego z krakowskich osiedli. Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili na początku roku konieczność interwencji TOZ w sprawie egzotycznego zwierzaka, który utknął na jednym z drzew. Wezwane na miejsce Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami stwierdziło, że rzeczony „lagun” to de facto croissant.

Anegdota w oka mgnieniu obiegła Polskę, a chwilę później cały świat. O aferze pisały nie tylko tabloidy, ale i samo BBC. Historia zyskała taką sławę, że TOZ Kraków postanowiło przekuć ją w coś dobrego. Wypuszczono serię gadżetów z legendarnym lagunem. Środki uzyskane z ich sprzedaży zasiliły już konto organizacji. Przyczyniło się to do możliwości pomocy większej ilości potrzebujących zwierząt.

Zdj. główne: Kaley Dykstra/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zamiast wizytówki? Prezentujemy nietypowe alternatywy
Co zamiast wizytówki? Prezentujemy nietypowe alternatywy
Jak nie dopuścić, by pamięć o naszym biznesie wylądowała w koszu? Poznaj kreatywne alternatywy klasycznych wizytówek!
Prezenty z grawerem: Stylowa i osobista forma wyrażania uczuć
Prezenty z grawerem: Stylowa i osobista forma wyrażania uczuć
W tym artykule przyjrzymy się prezentom z grawerem, które nie tylko są stylowe, ale także stanowią doskonałą formę wyrażenia uczuć.
Prezenty dla kinomaniaków
Prezenty dla kinomaniaków
Twój przyjaciel lub bliska Ci osoba jest kinomaniakiem i nie masz pomysłu, co podarować jej z okazji urodzin? Nie martw się! Mamy dla Ciebie kilka inspiracji, które pomogą Ci przygotować prawdziwą prezentową niespodziankę!
Ostatnie wpisy