Najlepsze podarunki dla pracowników na Wielkanoc

Najlepsze podarunki dla pracowników na Wielkanoc

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkanoc to świetna okazja do tego, aby podarować pracownikom coś, co zrobi dobre wrażenie i pokaże, że firma ich docenia i pamięta o nich. Co wręczyć swoim podwładnym? Przeważają słodycze, jednak nie musi być to reguła. Oto kilka ciekawych pomysłów. 

Dlaczego warto obdarowywać pracowników na Wielkanoc?

Przede wszystkim jest to miły gest, który z pewnością zostanie doceniony. Pracownik poczuje, że się o niego dba. Podnosi się poziom jego identyfikacji z firmą, co przekłada się na jego wydajność i atmosferę w pracy. Chociaż upominki na Wielkanoc są przeważnie mniej okazałe, niż w przypadku Bożego Narodzenia, to również stanowią dla pracowników motywację do lepszej pracy.  

Prezenty powinny być uniwersalne

Dlaczego? Bardzo często jest to wymuszone wielkością firmy, gdzie nie sposób jest każdemu wręczać spersonalizowany podarunek. Dodatkowo mogłoby to czasem tworzyć wrażenie, że pracownicy nie są traktowani równo. Z tego powodu poszukuje się podarunków, które każdemu się spodobają. Sytuacja nieco inaczej wygląda w niewielkich firmach, gdzie wszyscy się doskonale znają, relacje są zaś bardziej zażyłe. W takich warunkach spersonalizowany prezent może być dobrym pomysłem. 

Karty podarunkowe

Najprostsza, najmniej wymagająca, ale jednocześnie bardzo doceniana forma upominku wręczanego przez pracodawcę pracownikom. Jakie są jego zalety? Najważniejszą jest to, że obdarowany może kupić sobie to, co mu się najbardziej podoba. Nie ma więc najmniejszej szansy na to, że upominek będzie nietrafiony. 

Słodycze

Coś, co każdy lubi. Można wręczyć pracownikom słodycze w wielkanocnych, ozdobnych pudełkach i świątecznym przebraniu. Bez problemu można kupić takie produkty w sklepach internetowych. Czekoladki tego typu będą oczywiście droższe, ale znacznie ciekawiej się prezentują. Od razu możemy poznać, że jest to prezent wielkanocny. Kompromisem może być elegancki kosz pełen słodyczy. 

Prezenty dla dzieci 

W podobny sposób mogą działać prezenty, którymi obdarowane zostaną dzieci pracowników. W tym przypadku również świetnie sprawdzą się słodycze. Paczce ze słodkościami warto nadać zabawną formę – niech zaroi się w niej od czekoladowych kurczaczków, zajączków i jajek. 

Pudełko podarunkowe

Gift box to kolejny sposób na upominek dla pracownika. Pudełko podarunkowe może mieć różną zawartość. W środku mogą się oczywiście znaleźć dobrej jakości słodycze, alkohol        lub zestaw kosmetyków. Nawet samo pudełko może przybrać ciekawą formę – np. stylowego drewnianego kuferka. Wówczas to słodycze wewnątrz mogą zostać potraktowane jako dodatek. Wszystko zależy od koncepcji.

Upominki z logo firmy

Czy ktoś chciałby dostać na Wielkanoc zestaw notatników, długopisów lub kubek z logo firmy? Oczywiście, że nie. Takie upominki z pewnością nie będą dobrze odebrane przez pracowników. Ich szef wyjdzie raczej na skąpca. Kiedy podarunki z logo firmy mają sens? Dzieje się tak wówczas, gdy mają wartość samą w sobie, logo jest zaś dodatkiem przypominającym w miły sposób o firmie, w której pracujemy. Dobrym prezentem może być zegarek. 

Alkohol

Gdy nie do końca ma się pomysł na świąteczne upominki dla pracowników, to najlepszym pomysłem będzie butelka dobrego wina, whisky lub wódki. Na rynku można spotkać nawet mocne alkohole w opakowaniach nawiązujących do Wielkanocy, nierzadko żartobliwie, co może być świetną opcją.

Zdj. główne: Gabe Pierce/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Psie gadżety, które sprawdzą się latem
Psie gadżety, które sprawdzą się latem
Przydatne gadżety dla psa, które sprawdzą się letnią porą. Zobacz zestawienie najciekawszych psich gadżetów.
Drobne upominki jako prezent na imieniny
Drobne upominki jako prezent na imieniny
Zbliżają się imieniny bliskiej Ci osoby? Sprawdź te pomysły na drobne prezenty imieninowe.
Co podarować kontrahentom?
Co podarować kontrahentom?
Szukasz prezentu biznesowego dla kontrahenta? Podpowiadamy, na jakie upominki warto się zdecydować.
Ostatnie wpisy