„Gambit królowej” podbija ekrany i… świat gadżetów!

„Gambit królowej” podbija ekrany i… świat gadżetów!

Nowości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

23 października na Netflix ukazał się „Gambit królowej” – w ciągu miesiąca serial stał się prawdziwym hitem, wysoko ocenianym przez widzów i krytyków na całym świecie.

Historia fikcyjnej szachistki Elizabeth „Beth” Harmon, która wkracza w zdominowany przez mężczyzn świat szachów i zmaga się z uzależnieniem od alkoholu oraz leków, również w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Najlepiej świadczy o tym wzrost zainteresowania szachami i moda na ubrania w szachownicę.

Szachowy boom

Za sprawą serialu na całym świecie sprzedaż szachów znacząco wzrosła – EBay oświadczył, że w ciągu 10 dni od wypuszczenia „Gambitu królowej” zestawy szachowe zaczęły być wyszukiwane częściej o 273%. Z kolei firma Goliath Games odnotowała wzrost sprzedaży szachów o 1000%. Największą popularnością cieszą się klasyczne szachy drewniane, ale na rynku dostępne są także zestawy bardziej designerskie, eleganckie lub takie przeznaczone dla dzieci.

Szklane szachy
(fot. Wim van 't Einde, źródło: unsplash.com)

Oprócz tego zapanował trend na książki o tematyce szachowej, gadżety i akcesoria z motywem szachowym – plakaty, kubki, stojaki, pościel, poduszki, a nawet lampy w kształcie figur szachowych. Zapanowała też moda na ubrania i dodatki w szachownicę – czarno-białe stylizacje podbiły konta fashionistek i influencerek modowych w mediach społecznościowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o fenomenie serialu, przeczytaj ten artykuł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przegląd komputerów, które nie zawiodą w biurze!
Przegląd komputerów, które nie zawiodą w biurze!
Szukasz komputera idealnego do pracy biurowej? Sprawdź, na jakie parametry koniecznie musisz zwrócić uwagę, co jeszcze powinno Cię zainteresować oraz jakie modele trendują na biznesowym rynku.
Pomysły na prezent dla miłośnika mody
Pomysły na prezent dla miłośnika mody
Szukasz prezentu dla modowego freaka lub miłośnika elegancji? Sprawdź nasze propozycje na prezenty związane z modą.
Na brodę Merlina! Przedstawiamy najlepsze gadżety dla brodaczy
Na brodę Merlina! Przedstawiamy najlepsze gadżety dla brodaczy
Jaki gadżet dla brodacza wybrać? Oto przykłady przedmiotów, które ułatwią codzienność każdemu mężczyźnie z zarostem.
Ostatnie wpisy