IKEA Art Event już po raz szósty

IKEA Art Event już po raz szósty

Nowości
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Już po raz 6 IKEA stworzyła limitowaną serię produktów Art Event, do której zaproszono znanych projektantów oraz artystów, aby stworzyli oryginalne i niepowtarzalne produkty.

– Do współpracy przy kolekcji IKEA Art Event 2021 postanowiliśmy zaprosić różnych artystów z całego świata, aby odzwierciedlić różnorodność łączącą sztukę i design. Czuję się niezwykle zainspirowany, kiedy patrzę na tę serię, ponieważ za każdym produktem stoi wyjątkowa historia – mówi Henrik Most, lider kreatywny w IKEA.

Szósta edycja kolekcji IKEA Art Event stanowi genialne spojrzenie na artykuły do urządzania domu. Pokazuje, że gdy granica między sztuką a użytkowym wzornictwem się zaciera, efekt jest magiczny. IKEA zaprosiła pięciu wizjonerów zajmujących się sztuką i wzornictwem, aby stworzyli inspirujące dzieła sztuki, które jednocześnie stanowią przydatną część wyposażenia domowego. To przykład wspaniałej, nowatorskiej wizji artystycznej, dlatego nie obowiązują tu takie same zasady jak w muzeum: te dzieła można dotykać – podaje na swojej stronie IKEA.

Limitowana kolekcja dostępna jest w sklepach stacjonarnych  IKEA oraz w sprzedaży online od 1 kwietnia.

Jacy artyści wzięli w niej udział?

  • Daniel Arsham (Nowy Jork),
  • projektanci studia Gelchop (Tokio),
  • duet Humans since 1982 (Sztokholm),
  • Sabine Marcelis (Rotterdam)
  • Stefan Marx (Berlin).

Co znajdziemy w kolekcji IKEA Art Event 2021?

  • Zegar ścienny projektu Daniela Arshama;
  • Klucz imbusowy, który ostatecznie jest dużą lampą i latarką wyszło spod rąk projektantów studia Gelchop;
  • Unikalny obraz duetu Humans since 1982. Umieścili drona w gablocie. To wyraz nowoczesnej sztuki.
  • Prostą, ale wyjątkową oprawę lamp stworzyła Sabine Marcelis;
  • Wazon oraz pled autorstwa Stefana Marxa. Oba przywołują emocje, a to za sprawą umieszczonych na nich haseł.

Po raz pierwszy Art Event IKEA odbyło się w 2015 roku. Wtedy to IKEA podjęła współpracę z takimi artystami jak Carolina Falkholt czy Eko Nugroho.

W kolejnych latach IKEA zaprosiła do udziału w projekcie między innymi: Virgil Abloh, Junko Mizuno, James Jarbis i Craig Green.

Jak podkreślają eksperci, nowa kolekcja, która 1 kwietnia tego roku pojawiła się na rynku przykuwa uwagę konsumentów, jednocześnie pokazując, że sztuka ta przeznaczona jest dla każdego, na wyciągnięcie ręki. To przedmioty stworzone z niezwykłą precyzją oraz wyczuciem kreatywności.

Dualizm przedmiotów bez wartości funkcjonalnej i artykułów przeznaczonych do codziennego użytku pozwala stworzyć nowy produkt, zaspokajający potrzeby funkcjonalne i emocjonalne – mówi Henrik Most, lider kreatywny w IKEA.

Art Event IKEA to nowe spojrzenie na sztukę użytkową. Co ważne, produkty dostępne w ramach kolekcji mają przystępne ceny i służą jako artykuły gospodarstwa domowego.

źródło zdjęcia głównego: ikea.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić osobie aktywnej fizycznie?
Co kupić osobie aktywnej fizycznie?
W artykule znajdziesz inspiracje prezentowe dla prawdziwych amatorów aktywności fizycznej.
Ekologiczne gadżety dla firm. Dla tych, którzy chcą pokazać troskę o planetę
Ekologiczne gadżety dla firm. Dla tych, którzy chcą pokazać troskę o planetę
Zielona strona mocy jest bliżej niż myślisz. Jeśli chcesz zadbać o środowisko także w swoich działaniach reklamowych, zacznij od eko gadżetów!
Upominki firmowe – sprawdź listę praktycznych gadżetów
Upominki firmowe – sprawdź listę praktycznych gadżetów
Upominki firmowe są niezwykle ważne w budowaniu relacji zarówno z klientem biznesowym, jak i indywidualnym. Podpowiadamy więc, jakie prezenty najlepiej wybrać.
Ostatnie wpisy