Słaby Internet? Ten gadżet Ci pomoże!

Słaby Internet? Ten gadżet Ci pomoże!

Nowości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

2 kreski zasięgu i rozmowa telefoniczna, podczas której trudno Ci zrozumieć drugą osobę? A może Internet tak słaby, że zwykły artykuł ładuje się przez kilka minut? Takie sytuacje bywają irytujące, ale jest na to sposób!

Jak na złość, problemy z siecią zdarzają się najczęściej właśnie wtedy, gdy pilnie potrzebujemy coś sprawdzić. Na szczęście problem ten można rozwiązać z pomocą jednego urządzenia.

Repeater 5G od Zyxel

Firma Zyxel właśnie wypuściła na rynek dwa modele urządzenia, które wzmacnia zasięg w budynkach. Dotyczy to zwłaszcza tak problematycznych miejsc jak np. podziemia czy po prostu pomieszczenia oddalone od głównego routera (zwłaszcza w budynkach wielopiętrowych).

Pierwszy z nich, MagicOffice, jest przeznaczony do mniejszych przestrzeni biurowych o powierzchni do 900 m², zaś MultiSite dedykowany jest zdecydowanie większym powierzchniom (nawet do około 25000 m²).

Nowe technologie
(fot. metamorworks / iStock / Getty Images Plus / Getty Images)

Jak to działa?

Repeatery identyfikują poziom izolacji i na tej podstawie dostosowują się do bieżącej sytuacji, w efekcie wzmacniając sygnał komórkowy bądź internetowy. Co ciekawe – jak podkreśla producent – istniejące na rynku podobne urządzenia wzmacniają sygnał dopiero, gdy ten osiąga 3-4 kreski, podczas gdy repeatery od Zyxel są w stanie „wyłapać” i wzmocnić zasięg już od 2 kresek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przypominamy: za chwilę Dzień Matki!
Przypominamy: za chwilę Dzień Matki!
Przypominamy o Dniu Matki, który już za rogiem. Nie dziękuj nam, tylko leć po prezent!
Zamiast prezentu podaruj… wspomnienia!
Zamiast prezentu podaruj… wspomnienia!
Niezapomniane przeżycia zamiast książki czy biżuterii. Czym obdarować bliskich, aby mieli co wspominać przez długie lata?
Po lodach czas na zeszyty Ekipy
Po lodach czas na zeszyty Ekipy
Ekipa Friza bije rekordy popularności wśród młodzieży. Po słynnych lodach Ekipy, przyszedł czas na wyprawkę szkolną.
Ostatnie wpisy