Męcząca podróż? Nie z tymi gadżetami!

Męcząca podróż? Nie z tymi gadżetami!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic wie, że podróż samochodem z dzieckiem to czasem nie lada wyzwanie. Jakie gadżety pomogą przetrwać nam i maluchowi ten trudny czas?

Dzieci nudzą się nie tylko w czasie deszczu, jak głoszą słowa popularnej piosenki. Nudzą się także w trakcie długiej podróży. Siedzenie w samochodzie czy samolocie tylko przez kilka chwil zdaje się być atrakcyjne. Jak umilić naszemu dziecku czas w trakcie podróżowania? Sprawdziliśmy i prezentujemy kilka rozwiązań.

Organizer na fotel

Taki gadżet spełnia rolę nie tylko pojemnika na zabawki, ale jednocześnie jest osłoną przedniego fotela. Zmniejszamy wówczas ryzyko okopania i zabrudzenia fotela butami przez dziecko. Organizer może mieć różne rozmiary, wzory i kolory. Wiele modeli ma wydrukowane lub naklejone postaci z bajek i innych dziecięcych bohaterów. Do kieszonek organizera możemy włożyć zabawki, napój, przekąski i inne ulubione gadżety malucha, po które może sięgnąć w dowolnej chwili.

Podróżny stolik

Nowoczesne stoliki podróżne dla dzieci są bardzo funkcjonalne i przemyślane. Z jednej strony wzmocniony materiał sprawia, że stolik jest stabilny i umożliwia swobodne rysowanie, z drugiej zaś nie jest ciężki i jest oddychający – nogi dziecka nie pocą się pod jego ciężarem. Stolik dodatkowo zabezpieczony jest za pomocą pasów, którymi przypina się go do fotela.

Zabezpieczone, wysokie brzegi sprawiają, że nawet podczas gwałtownych manewrów zabawki i kredki nie spadają. Na takim stoliku dziecko może swobodnie rysować, układać puzzle albo jeść. Dodatkowe, boczne kieszenie umożliwiają włożenie książeczki i napoju. Po zakończonym użytkowaniu stolik składa się do niewielkich rozmiarów, co jest jego dodatkowym atutem.

Uchwyty do elektroniki

Uchwyt mocowany do zagłówka, który sprawi, że nasze dziecko będzie mogło swobodnie grać lub oglądać bajki, to wydatek kilkudziesięciu złotych. Montaż takiego ekranu sprawia, że młody człowiek ma swobodne ręce i może wygodnie siedzieć lub grać za pomocą pada. Gry i nadmierna ilość bajek nie należą do najlepszych rozwiązań, jednak stosowane z umiarem i pod kontrolą rodzica nie powinny zagrozić zdrowiu i rozwojowi dzieci.

Audiobook

Audiobooki to rozwiązanie, o którym rzadko myślimy w kontekście dzieci. To dziwne, bo przecież sami wychowani byliśmy w erze radiowych słuchowisk i bajek na kasetach. Możemy wybrać opowiadania w formie audiobooków albo dziecięce piosenki i włączyć je w samochodowym odtwarzaczu lub rozdać dzieciom słuchawki. Takie rozwiązanie może zainteresować maluchy czytaniem książek, rozbudza wyobraźnię i wycisza. Jeśli nie audiobook, to możemy zająć dziecko czytaniem książki na żywo. Starsze pociechy mogą po prostu słuchać, natomiast malucha warto wciągnąć w interakcje: zadawać pytania, prosić aby wskazywał postaci na obrazkach.

Dodatki do samochodu

Dzieciaki można wyposażyć w cały podróżniczy sprzęt do samochodu. Sprawdzą się osobiste walizki i parasolki z bohaterami bajek. Dobrym gadżetem są osłonki przed słońcem na szyby – do wyboru jest pełna gama dziecięcych bohaterów. Można także kupić bajkowe zagłówki. Takimi małymi krokami przekonujemy dziecko, że podróżowanie to część życia, którą można aranżować po swojemu i urozmaicać ulubionymi gadżetami.

Gry idealne w drodze

Gry to dobry sposób na zajęcie dzieci. Niewielkie puzzle, gry logiczne albo magnetyczne to gadżety dobre do podróżowania. Dobrze sprawdzą się także kieszonkowe gry jak np. Dobble – pod warunkiem, że ktoś oprócz kierowcy może wziąć udział w rozgrywce. Jest to rozwiązanie dla starszych dzieci – najlepiej dla rodzeństwa. Do indywidualnej rozgrywki świetnie nadadzą się kieszonkowe, magnetyczne statki oraz niewielkie gry logiczne.

Symulator kierownicy

Zabawką, która może zaangażować najmłodszych podczas jazdy, jest multimedialny symulator kierownicy. Dziecko siedząc w samochodzie także może kierować i bawić się w kierowcę. Minusem takiego rozwiązania jest hałas, który często generują tego typu urządzenia. Można wówczas odłączyć dźwięk, aby nie przeszkadzał nam w jeździe.

Zdj. główne: Paul Hanaoka/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
10 pomysłowych breloków reklamowych dla kierowców
10 pomysłowych breloków reklamowych dla kierowców
Pomysłowe breloki dla kierowców. Podsuwamy branżowe inspiracje dla fanów 4 kółek!
Jak wybrać doskonały gadżet reklamowy, dopasowany do profilu naszej firmy? Przegląd praktycznych akcesoriów biurowych z emblematem twojej działalności
Jak wybrać doskonały gadżet reklamowy, dopasowany do profilu naszej firmy? Przegląd praktycznych akcesoriów biurowych z emblematem twojej działalności
Odkryj szeroki wachlarz praktycznych akcesoriów biurowych z logo firmy, które mogą stać się idealnym gadżetem reklamowym. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy dla twojego biznesu.
Jak kubki termiczne z logo mogą przyczynić się do rozwoju marki twojej firmy
Jak kubki termiczne z logo mogą przyczynić się do rozwoju marki twojej firmy
Odkryj, w jaki sposób personalizowane kubki termiczne mogą wpłynąć na aktywność biznesową. Dowiedz się, jak ten prosty gadżet może zwiększyć rozpoznawalność Twojej firmy i przyciągnąć nowych klientów.
Ostatnie wpisy