Jakie naklejki powinny znaleźć się na kartonie do wysyłki?

Jakie naklejki powinny znaleźć się na kartonie do wysyłki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeżeli regularnie wysyłasz paczki kurierskie, a ich zawartość często jest delikatne, to koniecznie musisz znać oznaczenie i naklejki, które można umieścić na przesyłce. Jakie naklejki mogą znaleźć się na Twojej paczce? Dowiesz się z tego artykułu!

Symbole naklejane na paczki – co oznaczają?

Na paczkę, którą chcesz wysłać kurierem, możesz nakleić różnego rodzaju naklejki. Co dokładnie oznaczają symbole umieszczone na takich naklejkach?

Oznaczenie dotyczące przechowywania paczki

Pierwszą grupą naklejek są oznaczenie dotyczące przechowywania paczki w trakcie transportu oraz magazynowania. Zaliczamy do nich: naklejkę „nie przewracać”, która informuje, że paczka powinna być transportowana i magazynowana w określony sposób, naklejkę „góra/dół”, oznaczającą, że paczka powinna być zawsze w określonej pozycji oraz naklejkę „nie piętrować”, która informuje, że nie można stawiać innych paczek na daną paczkę, ponieważ może się uszkodzić. 

Oznaczenia dotyczące traktowania paczki

Kolejna grupa oznaczeń dotyczy traktowania paczki podczas transportu i w sortowni. Do tego typu naklejek zaliczamy: ,,naklejka fragile’’  lub „uwaga szkło”, którą należy umieścić w przypadku wysyłki przedmiotów bardzo delikatnych i/lub szklanych, „ostrożnie”, którą umieszcza się w przypadku kruchych przedmiotów lub w przypadku przewozu roślin i zwierząt oraz „keep dry” informującą o konieczności przechowywania paczki w suchym miejscu. 

Oznaczenie dotyczące dodatkowych usług

Naklejki mogą mieć również oznaczenie usług dodatkowych. Do takich oznaczeń zalicza się między innymi: „pobranie”, czyli naklejkę informującą o płatności za pobraniem, czy też „dokumenty w środku” informującą o ważnych dokumentach.

Jeśli często wysyłasz różnego rodzaju przedmioty drogą kurierską i potrzebujesz oznaczeń, które pomogą Ci zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniem, to doskonałym wyborem będzie drukowanie naklejek Poznań jest miastem, w którym z pewnością zrealizujesz każde zamówienie. 

Fot.: Mediamodifier/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić mamie na urodziny?
Co kupić mamie na urodziny?
Podpowiadamy, jakie upominki wybrać na prezent urodzinowy dla mamy.
Statuetki biznesowe jako narzędzie motywacyjne i marketingowe dla firm
Statuetki biznesowe jako narzędzie motywacyjne i marketingowe dla firm
Statuetki biznesowe to popularne wyróżnienia przyznawane pracownikom, partnerom biznesowym oraz klientom. Choć często są kojarzone jedynie z nagrodami za osiągnięcia w pracy, ich rola w biznesie jest znacznie szersza. Statuetki biznesowe mogą być skutecznym narzędziem motywacyjnym dla pracowników oraz marketingowym dla firm.
Jak wybrać idealne naczynia jednorazowe dla twojej restauracji?
Jak wybrać idealne naczynia jednorazowe dla twojej restauracji?
Poznaj kluczowe kryteria wyboru jednorazowych naczyń dla restauracji. Dowiedz się, jakie rozwiązania są najbardziej funkcjonalne i ekologiczne.
Ostatnie wpisy