Nietypowe zegary, które zachwycą Twoich gości!

Nietypowe zegary, które zachwycą Twoich gości!

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Na co dzień staramy się wybierać przedmioty i akcesoria, które łączą w sobie funkcje praktyczne i estetyczne, jak zegary ścienne.

Zegary ścienne są dziś odrębną formą sztuki w aranżacji wnętrz. Mogą bawić, uczyć, zachwycać, a nawet relaksować. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość modeli: od industrialnych i minimalistycznych po pełne blichtru i detali zegary vintage i retro. Każdy z pewnością znajdzie wariant idealny dla swojego domu, biura czy lokalu.

Kukułka w XXI wieku

Naszą listę zaczniemy od klasyki w wersji odświeżonej, czyli nowoczesnego zegara z kukułką. To maksymalnie uproszczony design domku – drewno, proste formy, minimalizm i jednolita kolorystyka – z ptaszkiem, który nie krzyczy przeraźliwie i irytująco, ale relaksuje rytmicznym kołysaniem.

Zegary z żywicy

Żywica epoksydowa cieszy się ostatnio dużą popularnością w rękodzielnictwie – przy jej użyciu powstają obrazy, meble, instrumenty muzyczne, biżuteria, przedmioty codziennego użytku, w tym także zegary. Mogą mieć różne kształty, gdyż podstawę pod żywicę najczęściej wykonuje się z drewna. Sama żywica tworzy na powierzchni piękne, efektowne i niepowtarzalne wzory. Takie zegary wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie. Doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Zegary quillingowe

Pozostając jeszcze w sferze rękodzieła, trzeba wspomnieć o niezwykłych zegarach z papieru, które pozwala stworzyć technika zwana quilling. Najprościej mówiąc, tarcza zegara stworzona jest z kolorowych pasków papieru zwiniętych w ciasne i luźne spiralki, ułożone w piękne kompozycje.

Zamiast zwykłych cyfr

Przywykliśmy do tego, że na tarczach zegarów widnieją cyfry rzymskie lub arabskie, jednak coraz więcej modeli i bardziej designerskich wariantów rezygnuje z cyfr w ogóle lub zastępuje je obrazami, symbolami i słowami. Jednym z takich pomysłowych zegarów jest ten, który godziny pokazuje w formie równań matematycznych. Innym ciekawym wariantem jest tarcza, która zamiast cyfr pokazuje wskazówki w odpowiednim ułożeniu.

Surrealizm i absurd

Uwadze polecamy niesamowite i szalone projekty firmy Antartidee. Jej zegary nie bez powodu przywodzą na myśl dzieła Salvadora Dali – to przede wszystkim różnego rodzaju roztopione i rozmyte zegary, ale też ekspresyjne plamy, krople wody, dziwaczne kształty i dynamiczne formy. W swoim asortymencie mają nawet zegar w kształcie koszulki. Osoby, które lubią rzeczy nietypowe, z pewnością będą zachwycone.

Dla fanów muzyki i nie tylko

Klasycznie zegary są okrągłe, więc zrobienie tarczy z płyty winylowej wydaje się nie być wielkim odkryciem. A co, jeśli cyferblat można dodatkowo spersonalizować, wycinając w winylu niezwykłe kształty? Obecne technologie pozwalają na cyfrowe zaprojektowanie nawet bardzo skomplikowanego wzoru i precyzyjne wycięcie go – mogą to być obrazy i symbole nawiązujące do naszych ulubionych muzyków i zespołów, ale też filmów, gier czy innych motywów.

DIY Cubic

Bardzo nietypowy model, który wielu osobom wyda się po prostu niepraktyczny. Prawdopodobnie słusznie, bo zegar DIY Cubic składa się z dwunastu niezależnych kostek i jednej głównej ze wskazówkami, które można dowolnie rozmieścić na ścianie. Nie mają one żadnych oznaczeń czasu, więc odczytanie godziny z bardziej chaotycznej kompozycji może być po prostu niemożliwe.

Kryształowe zegary muzyczne

Opcja dla osób, które lubią błyszczące i pełne przepychu wnętrza. Zegary ścienne firmy Seiko wyróżniają się pełnymi detali i kolorów cyferblatami zdobionymi pięknymi kryształkami od Swarovskiego. Co więcej, zegary mają wbudowane mechanizmy grające piękne melodie – od 6 do 18 w zależności od modelu – a niektóre są podświetlane diodami LED.

Manifold

Twórcy zegara wykorzystali w nietypowej konstrukcji kolorowy wachlarz, który z upływem czasu przesuwa się, a przy tym rozwija i zwija. Geniusz tego pomysłu tkwi w jego prostocie – zegar ma naprawdę minimalistyczny design, ale zachwyca niezwykłą realizacją.  Obserwowanie zmieniających się kolorów na tarczy może wciągnąć na długie godziny i odprężać.

„Meaning of Time”

Naszą listę zamknie projekt stworzony z myślą o tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście. Konstrukcja mechanizmu zegarka pozwala użytkownikowi na użycie dowolnego przedmiotu w odpowiednim kształcie zamiast wskazówek – ołówków, długopisów, gałązek, patyków, pałeczek itd. Wystarczy umieścić je w specjalnych otworach opisanych jako „godziny” i „minuty”. Niestety oryginalny zegar nie wszedł na rynek i jest raczej ciekawą koncepcją.

Zdj. główne: Thomas Bormans/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety dla miłośników gier i technologii VR: Pełne zanurzenie w wirtualnym świecie
Gadżety dla miłośników gier i technologii VR: Pełne zanurzenie w wirtualnym świecie
Świat gier komputerowych i technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) staje się coraz bardziej fascynujący i zaawansowany.
Gadżety reklamowe na start dla firmy
Gadżety reklamowe na start dla firmy
Chcesz podziękować klientowi za długoletnią współpracę? A może przywitać w gronie partnerów? Gadżety reklamowe sprawdzą się w każdej sytuacji. Zobacz kilka ciekawych pomysłów!
O „efekcie Poldiego”
O „efekcie Poldiego”
Transfer Łukasza Podolskiego do Górnika Zabrze wiąże się również z pojawieniem się na rynku dedykowanych piłkarzowi gadżetów.
Ostatnie wpisy