Nietypowe zegary, które zachwycą Twoich gości!

Nietypowe zegary, które zachwycą Twoich gości!

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Na co dzień staramy się wybierać przedmioty i akcesoria, które łączą w sobie funkcje praktyczne i estetyczne, jak zegary ścienne.

Zegary ścienne są dziś odrębną formą sztuki w aranżacji wnętrz. Mogą bawić, uczyć, zachwycać, a nawet relaksować. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość modeli: od industrialnych i minimalistycznych po pełne blichtru i detali zegary vintage i retro. Każdy z pewnością znajdzie wariant idealny dla swojego domu, biura czy lokalu.

Kukułka w XXI wieku

Naszą listę zaczniemy od klasyki w wersji odświeżonej, czyli nowoczesnego zegara z kukułką. To maksymalnie uproszczony design domku – drewno, proste formy, minimalizm i jednolita kolorystyka – z ptaszkiem, który nie krzyczy przeraźliwie i irytująco, ale relaksuje rytmicznym kołysaniem.

Zegary z żywicy

Żywica epoksydowa cieszy się ostatnio dużą popularnością w rękodzielnictwie – przy jej użyciu powstają obrazy, meble, instrumenty muzyczne, biżuteria, przedmioty codziennego użytku, w tym także zegary. Mogą mieć różne kształty, gdyż podstawę pod żywicę najczęściej wykonuje się z drewna. Sama żywica tworzy na powierzchni piękne, efektowne i niepowtarzalne wzory. Takie zegary wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie. Doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Zegary quillingowe

Pozostając jeszcze w sferze rękodzieła, trzeba wspomnieć o niezwykłych zegarach z papieru, które pozwala stworzyć technika zwana quilling. Najprościej mówiąc, tarcza zegara stworzona jest z kolorowych pasków papieru zwiniętych w ciasne i luźne spiralki, ułożone w piękne kompozycje.

Zamiast zwykłych cyfr

Przywykliśmy do tego, że na tarczach zegarów widnieją cyfry rzymskie lub arabskie, jednak coraz więcej modeli i bardziej designerskich wariantów rezygnuje z cyfr w ogóle lub zastępuje je obrazami, symbolami i słowami. Jednym z takich pomysłowych zegarów jest ten, który godziny pokazuje w formie równań matematycznych. Innym ciekawym wariantem jest tarcza, która zamiast cyfr pokazuje wskazówki w odpowiednim ułożeniu.

Surrealizm i absurd

Uwadze polecamy niesamowite i szalone projekty firmy Antartidee. Jej zegary nie bez powodu przywodzą na myśl dzieła Salvadora Dali – to przede wszystkim różnego rodzaju roztopione i rozmyte zegary, ale też ekspresyjne plamy, krople wody, dziwaczne kształty i dynamiczne formy. W swoim asortymencie mają nawet zegar w kształcie koszulki. Osoby, które lubią rzeczy nietypowe, z pewnością będą zachwycone.

Dla fanów muzyki i nie tylko

Klasycznie zegary są okrągłe, więc zrobienie tarczy z płyty winylowej wydaje się nie być wielkim odkryciem. A co, jeśli cyferblat można dodatkowo spersonalizować, wycinając w winylu niezwykłe kształty? Obecne technologie pozwalają na cyfrowe zaprojektowanie nawet bardzo skomplikowanego wzoru i precyzyjne wycięcie go – mogą to być obrazy i symbole nawiązujące do naszych ulubionych muzyków i zespołów, ale też filmów, gier czy innych motywów.

DIY Cubic

Bardzo nietypowy model, który wielu osobom wyda się po prostu niepraktyczny. Prawdopodobnie słusznie, bo zegar DIY Cubic składa się z dwunastu niezależnych kostek i jednej głównej ze wskazówkami, które można dowolnie rozmieścić na ścianie. Nie mają one żadnych oznaczeń czasu, więc odczytanie godziny z bardziej chaotycznej kompozycji może być po prostu niemożliwe.

Kryształowe zegary muzyczne

Opcja dla osób, które lubią błyszczące i pełne przepychu wnętrza. Zegary ścienne firmy Seiko wyróżniają się pełnymi detali i kolorów cyferblatami zdobionymi pięknymi kryształkami od Swarovskiego. Co więcej, zegary mają wbudowane mechanizmy grające piękne melodie – od 6 do 18 w zależności od modelu – a niektóre są podświetlane diodami LED.

Manifold

Twórcy zegara wykorzystali w nietypowej konstrukcji kolorowy wachlarz, który z upływem czasu przesuwa się, a przy tym rozwija i zwija. Geniusz tego pomysłu tkwi w jego prostocie – zegar ma naprawdę minimalistyczny design, ale zachwyca niezwykłą realizacją.  Obserwowanie zmieniających się kolorów na tarczy może wciągnąć na długie godziny i odprężać.

„Meaning of Time”

Naszą listę zamknie projekt stworzony z myślą o tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście. Konstrukcja mechanizmu zegarka pozwala użytkownikowi na użycie dowolnego przedmiotu w odpowiednim kształcie zamiast wskazówek – ołówków, długopisów, gałązek, patyków, pałeczek itd. Wystarczy umieścić je w specjalnych otworach opisanych jako „godziny” i „minuty”. Niestety oryginalny zegar nie wszedł na rynek i jest raczej ciekawą koncepcją.

Zdj. główne: Thomas Bormans/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety odzieżowe niezbędne na weselu
Gadżety odzieżowe niezbędne na weselu
Zostałeś zaproszony na wesele i chcesz nadać swojemu strojowi oryginalny charakter? Zobacz nasze propozycje, jak to zrobić!
Naklejki na auto – personalizowany gadżet Twojej marki
Naklejki na auto – personalizowany gadżet Twojej marki
Szukasz sprawdzonego sposobu na wyróżnienie swojego firmowego samochodu? Ten tekst jest odpowiedni dla Ciebie.
Kosmetyczne gadżety, które warto przetestować
Kosmetyczne gadżety, które warto przetestować
Gadżety kosmetyczne ułatwiają nam m.in. codzienną pielęgnację. Które gadżety są warte uwagi? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy