Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Te gadżety mogą Ci w tym pomóc

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu pupilowi. Te gadżety mogą Ci w tym pomóc

Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Zwierzę w domu to nie kolejny przedmiot i chwilowa zachcianka, ale żywe stworzenie i wielka odpowiedzialność. Dlatego każdy właściciel zwierzaka powinien zadbać o jego bezpieczeństwo i zdrowie.

Żartobliwie mówi się, że współcześnie rośliny to nowe zwierzęta, a zwierzęta to nowe dzieci. W wielu domach mieszkają psy, koty, małe i średnie gryzonie, różnej maści ptaki, a nawet płazy i gady. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych i nowoczesnych gadżetów przeznaczonych dla zwierzaków i ich właścicieli. W sklepach możemy znaleźć samoczyszczące się kuwety, designerskie kojce, budy i drapaki, automatyczne poidła i samonapełniające się miski, elektryczne zabawki, akcesoria na spacery i wiele, wiele innych. Szeroki wybór prezentują także gadżety, które mają zadbać o bezpieczeństwo zwierzaków podczas spacerów, podróży, a także codziennego pobytu w domu i na podwórku. Sprawdźmy więc najciekawsze opcje.

Lokalizatory GPS

W tej kategorii wybór jest ogromny – na rynku dostępnych jest wiele prostych lokalizatorów, a także zaawansowanych modeli kompatybilnych z przeznaczonymi dla nich aplikacjami mobilnymi. Najprostsze modele składają się z małego nadajnika montowanego do obroży oraz odbiornika dla właściciela. Takie urządzenia najczęściej mają zasięg do 120 m, co w wielu przypadkach może nie być wystarczające.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z droższych, ale bardziej zaawansowanych wariantów lokalizatorów. Przykładem takiego urządzenia może być GPS Tractive ze zintegrowaną kartą SIM i łącznością ze smartfonem. Jego zaletą jest dokładność i wyświetlanie lokalizacji na mapie w telefonie, a także możliwość śledzenia zwierzęcia w czasie rzeczywistym. Ponadto możesz określić obszar, w którym Twój pies lub kot może swobodnie się poruszać. Gdy zwierzę przekroczy wyznaczoną granicę, aplikacja uruchomi alarm.

Mały wystraszony kot rasowy
(fot. MIKHAIL VASILYEV / Unsplash)

Lokalizator GPS-G-Paw Pet to kolejne urządzenie, które pozwala właścicielowi monitorować ruch zwierzęcia i zawsze być na bieżąco z jego lokalizacją. Obudowa urządzenia jest całkowicie wodoodporna, dzięki czemu można go używać w każdych warunkach pogodowych. Gadżet można łatwo przymocować do obroży i absolutnie nie przeszkadza zwierzęciu. Lokalizator waży tylko 11 gramów, a jego wymiary wynoszą 4,5 × 2,5 × 1,5 centymetra. Jest również wyposażony w akumulator, który może pracować w trybie offline przez osiem godzin.

Warto tu wspomnieć także urządzenie o nazwie Whistle Go (lub Whistle Go Explore), które łączy w sobie funkcje GPS-a i monitora aktywności zwierzaka. Za pomocą aplikacji gadżet synchronizuje się ze smartfonem właściciela i przekazuje wszystkie niezbędne informacje, umożliwiając weterynarzowi przeglądanie statystyk aktywności psa w razie potrzeby.

Ciekawym rozwiązaniem jest polska platforma dla zwierzaków Petgram, która w wersji abonamentowej daje możliwość korzystania z zaawansowanej usługi lokalizacji psa i monitorowania jego ruchu.

Asystent głosowy dla psów

Skymee Dog Camera – tak nazywa się urządzenie dla psów, które jest połączone z asystentem głosowym Alexa od Amazon. Kamera HD i Alexa będą obserwować zwierzaka podczas Twojej nieobecności w domu. To szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób, które dużo pracują. Alexa zaopiekuje się zwierzakiem i w razie potrzeby wyśle do właściciela odpowiedni raport.

Brązowy pies z łapą w górze
(fot. Camylla Battani / Unsplash)

Urządzenie Shiraseru AM

Japońska firma Anicall stworzyła gadżet dla zwierząt domowych, który w ciągu dnia wysyła do właściciela informacje o stanie pupila. Urządzenie montowane na obroży jest w stanie rozpoznać około 20 rodzajów zachowań. Dzięki specjalnej aplikacji i bezprzewodowej technologii transmisji danych Bluetooth gadżet łączy się z urządzeniem mobilnym i wyświetla na nim wszystkie zgromadzone informacje.

Inteligentne obroże

Jednym z ciekawszych modeli jest obroża PetPace, która pozwala właścicielowi śledzić ogólny stan zdrowia zwierzaka. Wyposażona jest w czujniki temperatury, tętna, poziomu aktywności, spalonych kalorii i pozycji ciała zwierzaka. Zebrane dane przesyłane są na specjalną aplikację, która obsługuje wyłącznie platformę Android.

Obroża Voyce to urządzenie stworzone przez naukowców z Uniwersytetu Cornell. Może mierzyć puls, liczyć kalorie i monitorować aktywność zwierzaka. Dzięki aplikacji właściciel może przeglądać statystyki aktywności zwierzęcia ze swojego telefonu lub tabletu.

Warty wspomnienia jest także japoński wynalazek Inypathy. To drukowana obroża 3D z pulsometrem i kolorowymi diodami. Jej głównym zadaniem jest informowanie właściciela o stanie emocjonalnym psa.

W tej kategorii nie można zapomnieć również o gadżetach, które ułatwiają nocne spacery, jak świecąca obroża HaloLightBand. Dzięki niej pies będzie widoczny nie tylko dla Ciebie, ale także dla przechodniów, rowerzystów i kierowców samochodów.

Kamizelka antystresowa

Psy podatne na stres, cierpiące z powodu traumy lub źle znoszące rozłąkę z właścicielem potrzebują szczególnej uwagi i opieki. Nadmierny stres i niepokój mogą wywoływać u psa agresję, kompulsywne zachowania, a nawet samookaleczenie. Niestety właściciel nie zawsze jest w stanie być przy pupilu. W takich sytuacjach pomocna może być kamizelka antystresowa z regulowanym „efektem przytulania”, która uspokoi zwierzaka. To gadżet powszechnie zalecany przez kynologów i weterynarzy.

Drapanie kota pod bródką
(fot. Yerlin Matu / Unsplash)

Mata samochłodząca

Wiele psów nie toleruje dobrze ciepła, a przegrzanie organizmu jest dla czworonogów bardzo niebezpieczne. Aby ułatwić im przetrwanie upalnych dni, warto sięgnąć po matę chłodzącą ze specjalnym żelem, który obniży temperaturę ciała zwierzaka o kilka stopni. Maty nie trzeba moczyć, mrozić ani podłączać do prądu.

Miska dla głodomorów

Psy, podobnie jak ich przodkowie wilki, praktycznie połykają jedzenie bez wcześniejszego gryzienia. Często są to spore porcje, które mogą grozić zwierzakowi zadławieniem. Nierzadko też pies jest głodomorem i pożera pokarm bardzo szybko i łapczywie. Może to prowadzić do wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego jeśli chcesz uchronić przed tym swojego psa, warto skorzystać ze specjalnej miski z przegrodami. Zmuszają one psa do wybierania pokarmu spomiędzy przegródek, a tym samym do ostrożniejszego i wolniejszego jedzenia. Takie miski są dostępne w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach.

Inteligentna kuweta dla kota z połączeniem ze smartfonem

Kot, który nagle zaczyna załatwiać się w nietypowych miejscach, może mieć problemy z nerkami lub wątrobą, jednak najczęściej o prawdziwych przyczynach takiego zachowania dowiadujemy się, gdy choroba już postępuje. Rozwiązaniem może być urządzenie Tailio, służące do monitorowania zdrowia kota z poziomu kuwety. Jak to działa? Pod kuwetą umieszczona jest inteligentna waga, która monitoruje częstotliwość wizyt w toalecie oraz wagę zwierzęcia. Zebrane dane automatycznie wysyła do smartfona i analizuje. Jeśli zauważy jakiekolwiek poważne nieprawidłowości, natychmiast ostrzega właściciela, że coś jest nie tak z kotem i należy natychmiast interweniować. Jeśli posiadasz kilka kotów, to również nie jest problem – inteligentna waga potrafi odróżnić zwierzęta od siebie.

Sprawdź też nasze zestawienie psich gadżetów na lato!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaprojektować koszulkę reklamową, która będzie estetyczna?
Jak zaprojektować koszulkę reklamową, która będzie estetyczna?
Koszulki reklamowe są popularnym sposobem promowania marki. Podpowiadamy, jak można samodzielnie je zaprojektować.
Jakie artykuły biurowe warto podarować kontrahentom?
Jakie artykuły biurowe warto podarować kontrahentom?
Zastanawiasz się, jak oczarować klienta? Sprawdź nasz biznesowy poradnik prezentowy i wybierz najlepsze rozwiązanie.
Akcesoria do nurkowania, o których musisz pamiętać
Akcesoria do nurkowania, o których musisz pamiętać
Co jest potrzebne do bezpiecznego nurkowania? Sprawdzamy!
Ostatnie wpisy