Co potrafi inteligentna obroża dla psów?

Co potrafi inteligentna obroża dla psów?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coś, co jeszcze kilka lat temu wydawało się niemożliwe, dziś jest rzeczywistością. Inteligentne obroże dla Twojego zwierzaka mogą mieć zainstalowany GPS, a także funkcje śledzenia niektórych wskaźników zdrowotnych oraz aktywności fizycznej. 

Pozwoli Ci to zawsze wiedzieć, gdzie jest Twój pupil, i monitorować jego kondycję oraz stan zdrowia. Aktualnie na rynku nie brakuje modeli smart obroży w przystępnych cenach i z różną funkcjonalnością. Czy warto kupić taki gadżet dla swojego czworonoga i jakie może to przynieść korzyści?

Czym jest inteligentna obroża i jak działa?

Z wyglądu jest to zwykła, wygodna obroża, na której zamontowano zdejmowany tracker – urządzenie wskaże Ci aktualną lokalizację zwierzaka. Warto jednak wiedzieć, że ze względu na swoje gabaryty obroża z nadajnikiem GPS nadaje się raczej dla średnich i dużych psów. Jej rozmiary mogłyby powodować dyskomfort mniejszych czworonogów.

Tracker korzysta z systemów nawigacji satelitarnej i stacji bazowych MTS – obie metody wzajemnie się uzupełniają, dając dokładniejsze rezultaty. Aby monitorować pozycję psa w czasie rzeczywistym, należy wyposażyć urządzenie w kartę SIM z optymalnym abonamentem oraz pobrać specjalną aplikację, która otworzy dostęp do informacji z trackera. Wygodę stanowi fakt, że możesz śledzić zwierzaka z dowolnego smartfona lub komputera.

Zalety inteligentnej obroży

Nawet jeśli Twój pupil ma już obrożę, warto rozważyć zakup modelu smart. Przede wszystkim jest to lepszy sposób na namierzenie psa w razie zgubienia niż identyfikator czy mikrochip. Oprócz tego inteligentna obroża ma kilka innych zalet:

  • wodoodporność. Gadżet nie tylko jest odporny na wilgoć i opady deszczu. Możesz być też spokojny, gdy pies jest miłośnikiem kąpieli w stawach i jeziorach;
  • żywotność baterii. Ciągłe wyjmowanie i ładowanie gadżetu przeznaczonego dla zwierzęcia jest raczej niewygodne. Dlatego producenci najlepszych modeli zadbali o to, by urządzenie działało bez ładowania nawet kilka dni;
  • wbudowane podświetlenie. W większości modeli można je włączyć zdalnie. Pozwala namierzyć pupila w ciemnościach.

Co jeszcze potrafi inteligentna obroża dla psa?

Aplikacja pozwala wyznaczyć obszar, po którym czworonóg może swobodnie się przemieszczać. Gdy pies wyjdzie poza jego granicę, obroża prześle na Twój telefon sygnał ostrzegawczy. To doskonała funkcja w przypadku często uciekających zwierzaków, ale także zabezpieczenie przed kradzieżą psa z ogrodu.

Inną wartą uwagi funkcją jest monitorowanie niektórych parametrów zdrowia oraz aktywności fizycznej psa. Dzięki temu możesz w porę zareagować na niepokojące zmiany i zadbać o odpowiednią ilość ruchu dla pupila.

Smart obroża a mikroczip

Pamiętaj, że mikroczip nie śledzi lokalizacji psa w czasie rzeczywistym. Co więcej, odczytanie danych z niego jest możliwe tylko przy użyciu specjalnego urządzenia u weterynarza lub w schronisku. Tymczasem, niektóre inteligentne obroże zapewniają zwierzakowi unikalny identyfikator, który inni ludzie mogą zeskanować za pomocą smartfona. W ten sposób mogą poznać informacje o psie i jego zdrowiu (czy na przykład ma alergie lub problemy behawioralne), a także dane kontaktowe właściciela.

Kiedy warto kupić smart obrożę?

Inteligentna obroża z pewnością będzie dobrym pomysłem w przypadku psów, które:

  • chodzą luzem po podwórku czy ogrodzie;
  • mają tendencję do uciekania;
  • często zostają same w domu;
  • mają problemy zdrowotne.

Oprócz tego to doskonałe zabezpieczenie czworonoga w czasie podróży, jeśli właściciel boi się go zgubić.

Zdj. główne: Nathan Lindahl/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kreatywnie wykorzystać kubki termiczne w promocji swojej firmy?
Jak kreatywnie wykorzystać kubki termiczne w promocji swojej firmy?
Odkryj oryginalne sposoby, jak kubki termiczne mogą stać się skutecznym narzędziem promocyjnym dla Twojej firmy. Dowiedz się więcej!
Nietypowe zegary, które zachwycą Twoich gości!
Nietypowe zegary, które zachwycą Twoich gości!
Praktyczne i stylowe zegary, które ożywią Twoje wnętrza. Sprawdź naszą listę propozycji.
Co kupić osobie aktywnej fizycznie?
Co kupić osobie aktywnej fizycznie?
W artykule znajdziesz inspiracje prezentowe dla prawdziwych amatorów aktywności fizycznej.
Ostatnie wpisy