Gadżety reklamowe, które kochają najmłodsi

Gadżety reklamowe, które kochają najmłodsi

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Odbiorcami gadżetów reklamowych są nie tylko dorośli, lecz również dzieci. Bardzo często – pomimo, że nie dysponują własnym budżetem – najmłodsi w sposób pośredni są klientami firmy, wpływając na decyzje zakupowe swoich rodziców.

„Dziecięce” gadżety reklamowe mogą być zresztą wykorzystywane również w branżach kierujących swoją ofertę tylko dorosłych. Rodzinne osoby na pewno ucieszą się z upominku dla swoich pociech i tym samym obdarzą firmę większym zaufaniem.

Jak promować firmę, kierując się do najmłodszych?

Mała dziewczynka na ramionach taty
(fot. Edi Libedinsky, źródło: unsplash.com)

Akcje promocyjne skierowane dla najmłodszych można prowadzić na kilka sposobów:

 • biorąc udział w różnych wydarzeniach dedykowanych dzieciom:
  • stoisko z gadżetami reklamowymi w pobliżu wesołego miasteczka,
  • na miejskich imprezach plenerowych,
  • na festynach.
 • rozdając gadżety reklamowe w szkołach i przedszkolach – po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyrekcją placówki,
 • organizując mini warsztaty lub konkurs, a po nich wręczenie gadżetów reklamowych w formie nagrody.

TOP 10 najlepszych gadżetów reklamowych dla dzieci

1. Maskotki reklamowe

Pluszowy miś
(fot. Oxana Lyashenko, źródło: unsplash.com)

Maskotki z logo są jednym z najpopularniejszych gadżetów reklamowych. Pluszowe maskotki są pozytywnie odbierane przez dzieci i dorosłych, dla których taki gadżet to powrót do beztroskiego dzieciństwa.

2. Baloniki

Baloniki z kolorowymi nadrukami są bardzo popularnym gadżetem, uwielbianym przez wszystkie dzieci. Rozdawanie balonów jest świetnym sposobem na reklamę firmy podczas różnych eventów i festynów.

3. Medale

Dzieci bawiące się na świeżym powietrzu
(fot. Spikeball, źródło: unsplash.com)

Medale są jednym z podstawowych gadżetów reklamowych. Najbardziej popularne są medale z szarfą za udział w różnych rywalizacjach sportowych. Pamiątkowy medal świetnie sprawdzi się również w innych sytuacjach, takich jak np. pierwsza wizyta w gabinecie dentystycznym czy udział w grze terenowej.

4. Słodycze reklamowe

Każde dziecko uwielbia słodycze, dlatego słoik lub pudełko z pysznymi cukierkami na pewno ucieszy każdego malucha. Warto wybrać zdrowe słodycze, takie jak cukierki bez cukru lub batoniki z bakaliami. Zdrowe słodycze reklamowe na pewno ucieszą nie tylko dziecko, ale i rodziców.

5. Piłki plażowe

Dmuchana piłka w basenie
(fot. Raphael Biscaldi, źródło: unsplash.com)

Dmuchane piłki plażowe są gadżetem, który na pewno przypadnie do gustu najmłodszym odbiorcom. Z takich piłek dzieci bardzo chętnie korzystają, bawiąc się na plaży lub nawet w przydomowym ogrodzie.

6. T-shity z nadrukiem

Ciekawym i praktycznym gadżetem reklamowym dla dzieci są t-shirty z nadrukiem. Dobrej jakości koszulka z ciekawym nadrukiem, zawierającym logo firmy, na pewno zachwyci nie tylko najmłodszych, ale też rodziców. Koszulka z wysokiej jakości materiału zapewni wysoki komfort użytkowania i będzie pozytywnie kojarzyła się z firmą.

7. Breloczki

Breloczek z misiem
(źródło: pxhere.com)

Breloczki reklamowe są drobnym, sympatycznym gadżetem, który spodoba się na pewno każdemu dziecku. Aby taki gadżet był atrakcyjny, musi mieć ciekawy kształt i kolory, który przypadną do gustu małemu odbiorcy.

8. Opaski odblaskowe

Opaski odblaskowe są elementem, który poprawia bezpieczeństwo najmłodszych na drodze. Z takiego gadżetu reklamowego na pewno ucieszą się również rodzice.

9. Wielorazowe kubeczki

Z takich kubków do napojów, najlepiej z uchwytem, będą zadowolone dzieci i dorośli. Ważne jest, aby taki kubek był wykonany z odpowiednich materiałów, przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

10. Gry dla dzieci

Gra w domino
(fot. Ryan Quintal, źródło: unsplash.com)

Wyjątkowo ciekawym gadżetem reklamowym są gry dla dzieci. Warto wybrać gry, które zostały wykonane z ekologicznych i bezpiecznych dla dzieci materiałów. Największą popularnością wśród dzieci cieszą się najprostsze, klasyczne gry, takie jak:

 • bierki,
 • domino,
 • układanki logiczne.

Dzięki graniu w gry maluch rozwija dodatkowo umiejętność kreatywnego i logicznego myślenia.  

Jak wybrać odpowiedni gadżet dla dzieci?

Głównym kryterium wyboru gadżetów reklamowych dla dzieci jest sytuacja, w której będą rozdawane:

 • jeśli wydarzenie jest dedykowane dla dzieci, a rodzice im towarzyszą, warto wybrać gadżety o większej wartości np. medale podczas rywalizacji sportowych,
 • jeśli wydarzenie jest dedykowane dla dorosłych, a dzieci tylko im towarzyszą, lepiej wybrać symboliczne gadżety reklamowe: np. baloniki lub breloczki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak efektywne mogą być zewnętrzne środki reklamy dla Twojego biznesu?
Jak efektywne mogą być zewnętrzne środki reklamy dla Twojego biznesu?
Poznaj zalety wykorzystania zewnętrznych środków reklamy w biznesie. Dowiedz się, jak reklama na zewnątrz może wpłynąć na zwiększenie widoczności marki i przyciągnięcie większej ilości klientów.
Tradycyjne formy promocji – czy nadal są skuteczne?
Tradycyjne formy promocji – czy nadal są skuteczne?
Tradycyjne formy promocji w erze cyfrowej - czy wciąż skuteczne? Odkryj, dlaczego billboardy, gazety i ulotki mają jeszcze wiele do zaoferowania.
Słaby Internet? Ten gadżet Ci pomoże!
Słaby Internet? Ten gadżet Ci pomoże!
Problemy z siecią, urywane rozmowy i słaby Internet w budynku? To już przeszłość!
Ostatnie wpisy