Na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka termicznego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka termicznego?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie pandemii znowu zaczęliśmy masowo korzystać z kubków termicznych. Nie było gdzie kupić ulubionej kawy, więc zabieraliśmy własną z domu. Dodatkowo kubki termiczne wpasowują się w eko trendy. Dziś podpowiemy, jak dobrać idealny kubek termiczny dla siebie?

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu kupował kubek termiczny wie, że sprawa nie jest prosta. Modeli, wzorów i kolorów jest mnóstwo. Kubki różnią się nie tylko wyglądem i pojemnością, ale przede wszystkim ceną. Czy to wytyczna, która pozwoli nam wybrać kubek, który sprosta wymaganiom? Czy drogi kubek będzie szczelny, łatwy w utrzymaniu, a przy tym długo będzie trzymał temperaturę? Niekoniecznie. Czym się więc kierować, dokonując zakupu?

Przeznaczenie kubka termicznego

Pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, brzmi: w jakich okolicznościach będziemy korzystać z kubka termicznego? Dlaczego to tak istotne? Ponieważ każdy kubek ma nieco inne przeznaczenie. 

Męskie dłonie trzymające zakrętkę termosu
(fot. UntitledImages / iStock / Getty Images Plus / Getty Images)

Samochodowy kubek termiczny

W tym przypadku najważniejsze jest miejsce albo uchwyt, jaki posiadamy w samochodzie, do którego wkładamy kubek. Jeżeli jest to wysuwana, regulowana rączka, to szerokość kubka nie ma takiego znaczenia. Ważne będzie matowe lub gumowe wykończenie albo chociaż środkowy pasek kubka o takim wykończeniu. Dzięki temu kubek nie będzie się wyślizgiwał z imadła. Jeżeli mamy fabryczne stojaki na kubki to trzeba się przyjrzeć, jak są zbudowane. Czy np. nie zwężają się ku dołowi. W przypadku kubka do samochodu ważna jest łatwość jego otwierania – musi mieć możliwość odblokowania jedną ręką.

Kubek termiczny do torebki

Czyli kubek na co dzień. Taki z jakim najczęściej wychodzimy z domu do pracy. W tym przypadku bardzo ważna jest szczelność. Rozlana kawa w torebce czy plecaku to istny koszmar. W przypadku codziennego kubka ważny jest też design. W końcu będziemy korzystać z tego kubka codziennie, więc oprócz funkcjonalności warto postawić także na wygląd. Wszak nie od dziś wiadomo, że z ładnego kubka, kawa lepiej smakuje. Powiedzmy sobie szczerze – ważniejsza jest szczelność kubka, niż możliwość odblokowania go jedną ręką. Dobrze by było, gdyby kubek nie nagrzewał się z zewnątrz.

Kubek termiczny dla dziecka

W przypadku kubków dla dzieci bardzo ważna jest szczelność, bezpieczeństwo i wygląd. Kubek musi być nieprzeciekający, łatwy w obsłudze i wytrzymały. Najlepiej jeśli będzie odporny na upadki i obicia. Atutem jest też dziubek do picia i łatwe otwieranie. Dodatkową zachętą są też: kolorowe wykończenie i bajkowe motywy przewodnie. Ze względów bezpieczeństwa, kubek nie powinien się nagrzewać. 

Pastelowy kubek termiczny
(fot. yrabota / iStock / Getty Images Plus / Getty Images)

Na co zwracać uwagę, kupując kubek termiczny?

Poza wyglądem i docelowym przeznaczeniem warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka aspektów:

  • Pojemność – najpopularniejsze rozmiary to 360-450 ml. Zdarzają się też mniejsze (odpowiednie dla najmłodszych) oraz o pojemności od 500 do 800 ml. Te drugie to już naprawdę duże kubki, które pojemnością odpowiadają termosom. Wszystko zależy od naszych preferencji, ale kubki o pojemności do pół litra w codziennym użytkowaniu w zupełności wystarczą.
  • Materiał, z którego kubek jest wykonany – pomimo szerokiego wyboru materiałów, z którego wykonane są kubki, egzamin zdają tylko te ze stali. Stalowy kubek jest gwarancją utrzymania temperatury napoju. Kubki ceramiczne, z tworzyw sztucznych, z bambusa – wszystkie wyglądają pięknie. I na tym kończy się ich funkcjonalność.
  • Budowa – ten aspekt jest najważniejszy pod kątem mycia kubka. Im prostsza konstrukcja, dająca się łatwo i dość szczegółowo rozkręcić, tym lepiej. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie wymyć kubek po każdym użyciu. Warto sprawdzić, czy kubek nadaje się do mycia w zmywarce. To bardzo ułatwia codzienne korzystanie z kubka. 

Sprawdź też nasz artykuł o gadżetach ułatwiających sprzątanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sztuka obdarowywania bliskich: Piękno dzielenia się miłością
Sztuka obdarowywania bliskich: Piękno dzielenia się miłością
Obdarowywanie naszych bliskich jest nie tylko gestem uprzejmości, ale także sposobem wyrażenia naszej miłości i wdzięczności. Sztuka obdarowywania polega na […]
Jak nowoczesne technologie sztucznej inteligencji wpływają na tworzenie personalizowanych dzieł sztuki
Jak nowoczesne technologie sztucznej inteligencji wpływają na tworzenie personalizowanych dzieł sztuki
Odkryj, jak sztuka spotyka nowoczesną technologię, gdy sztuczna inteligencja umożliwia tworzenie dzieł sztuki na zamówienie. Wpływ AI na sektor sztuki i kultury jest większy, niż myślisz.
Poradnik, jak dobrze wybrać kurtkę zimową z nadrukiem dla Twojej firmy
Poradnik, jak dobrze wybrać kurtkę zimową z nadrukiem dla Twojej firmy
Odkryj najważniejsze kryteria i porady dotyczące wyboru idealnej kurtki zimowej z nadrukiem dla Twojej firmy. Czytaj i dowiedz się więcej!
Ostatnie wpisy