Świat z lotu ptaka. Budżetowe drony dla amatorów

Świat z lotu ptaka. Budżetowe drony dla amatorów

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przygoda z obsługą dronów może być bardzo pasjonująca. Nie od razu musimy kupować drogie modele, które przez brak wprawy możemy łatwo uszkodzić. Czym się kierować wybierając swój pierwszy model wśród tanich dronów dla amatorów? Podpowiadamy korzystne rozwiązania. 

Tani dron, czyli do jakiej kwoty?

Ceny tego typu urządzeń w ostatnim czasie nieco spadły i na ich wzrost nie wpłynęły nawet zwyżki cen sprzętu elektronicznego, z którymi mamy do czynienia od początku roku. Tani dron, czyli do jakiej kwoty? W sieci można znaleźć zarówno modele do 300, jak i do 1000 złotych, które opatrzono etykietą wersji budżetowych. W praktyce wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Podstawowym kryterium powinna być możliwość nauki sterowania taką maszyną – tę zaś zapewniają zarówno modele za 300, jak i za niecały 1000 zł. 

Na co zwrócić uwagę wybierając drona?

Które parametry szczególnie warto uwzględnić, gdy chcemy kupić taniego drona? Przede wszystkim: 

  • typ i jakość kamery – nie jest niczym dziwnym, że w najtańszych modelach trudno jest o dobrą rozdzielczość i stabilizację obrazu. Okazuje się jednak, że już w modelach za ok. 500 zł można spotkać sprzęt o dość dobrych parametrach jak na wymagania amatora,
  • długość działania urządzenia na jednym ładowaniu baterii – najczęściej w budżetowych dronach jest to czas do 10 min, ale niekiedy można się bardzo pozytywnie zaskoczyć,
  • zasięg drona i typ sterowania – najczęściej jest to odległość do max 100m i sterowanie dzięki aplikacji w smartfonie,
  • łączność GPS, VPS i dodatkowe funkcje – zwykle tanie modele nie mają wbudowanego GPS czy czujnika błędów, co z jednej strony stanowi trudność, ale z drugiej pomaga nauczyć się sterowania dronem na wysokim poziomie. 

Budżetowe drony – przykłady  

UGO Fen 2.0

Tani dron, który pomimo ceny sięgającej 200 zł jest wyposażony w kamerkę. Niestety, w tym modelu nie ma stabilizacji, a i rozdzielczość nie jest zbyt wysoka. Model chwalony jest za dość płynne prowadzenie, które może pomóc w nauce sterowania tego rodzaju urządzeniami. Dobrą stabilizację UGO Fen 2.0 zawdzięcza wbudowanemu żyroskopowi o 6 osiach. Sprzęt pozwala lecieć przez pełne 9 minut z trzema prędkościami do wyboru. Za tę cenę to bardzo solidna i godna uwagi oferta. 

Overmax X Bee Drone 3.3

Koszt tego modelu to ok. 250 zł. Oferuje dobrą stabilizację w locie i łatwą, intuicyjną obsługę. Atutem jest stosunkowo długi czas zabawy na jednym ładowaniu, który trwa 9 min. Kamerka umożliwia podglądanie przestrzeni widzianej z góry na własnym smartfonie. Producenci przewidzieli, że pierwszy dron może ulegać awariom z powodu nie dość dużej wprawy osoby, która nim kieruje. Stąd też w zestawie znalazły się dodatkowe części – m.in. śmigła i osłony. Również tutaj oferuje się trzy prędkości lotu maszyny.

Tello powered by DJI & Intel

Dron jest bardzo solidnie wykonany, co wyróżnia go na tle konkurencji. Do jego zakupu skłania też długość lotu, która wynosi 13 min. Może startować z ręki i zawisnąć w powietrzu – świat widzimy z perspektywy zamocowanej na nim kamerki. 

Syma X8 Pro

To jeden z najtańszych modeli. Polecany do robienia zdjęć i filmów, co umożliwia kamera HD (720p). W ciągu trwającego maksymalnie 9 min lotu zachowuje dobrą stabilność. Dzięki diodom LED możliwe jest też latanie nocą.  

Hubsan H123D X4 Jet

Za tego drona trzeba zapłacić ok. 900 zł, ale jest wart swojej ceny. Pomimo tego, że drobny, ma dużą moc, zwrotność, szybkość reakcji i jest uznawany za mało zawodny sprzęt. Zadowoli z pewnością nawet osoby średniozaawansowane, które cieszą akrobacje 360 stopni. Dzięki kamerce HD możemy nagrywać lub oglądać świat z góry. Zasięg to 100 m, zaś czas lotu na jednym ładowaniu wynosi 10 min.

Zdj. główne: Bertrand Bouchez/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym można obdarować babcię?
Czym można obdarować babcię?
Prezent dla babci: Odkryj pomysły, które sprawią, że jej serce rozkwitnie! Zobacz, jakie wyjątkowe upominki możesz dla niej przygotować. 
Innowacyjne prezenty na urodziny: Trendy, które warto poznać
Innowacyjne prezenty na urodziny: Trendy, które warto poznać
W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych propozycji, które z pewnością zachwycą solenizanta.
Co kupić z okazji narodzin dziecka?
Co kupić z okazji narodzin dziecka?
Szukasz idealnego prezentu z okazji narodzin dziecka? Sprawdź propozycje, które pomogą celebrować tę wyjątkową okazję.
Ostatnie wpisy