Litery przestrzenne 3D – zastosowanie w reklamie

Litery przestrzenne 3D – zastosowanie w reklamie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Litery LED to bardzo dobre rozwiązanie, gdy szukamy metody na stworzenie stacjonarnej reklamy w niecodzienny sposób. Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, czym są litery przestrzenne 3D, dlaczego świetnie nadają się do celów reklamowych oraz w jaki sposób możesz je wykorzystać. Zapraszamy do lektury!

Czym są litery przestrzenne?

Litery przestrzenne, czy inaczej litery blokowe to obiekty wytwarzane z różnorodnych materiałów, takich jak blacha, plexi, folia aluminiowa, PCV, dibond, styrodur i wiele innych. Z tego powodu, bardzo często wykorzystuje się je w celach marketingowych, przykładowo umieszczając gdzieś w formie wolnostojącej czy montując na elewacji danego budynku, gdzie mają reklamować daną firmę czy markę. Takie litery reklamowe to nowoczesna i niezwykle ciekawa forma reklamy na miarę XXI wieku.

Litery przestrzenne można podzielić także ze względu na ich rodzaje. Jeśli za lub przed napisem stworzonym z danych liter umieści się diody LED czy rurki neonowe, są one bardzo ciekawie wyróżnione poprzez światło emitowane zza napisu czy sprzed niego. Litery 3D mogą mieć różne zastosowania, jednak najpopularniejszym z nich jest zastosowanie reklamowe. Zastanówmy się, dlaczego tak jest.

Dlaczego litery 3D podświetlane tak świetnie nadają się do celów reklamowych?

Istnieje wiele powodów, dla których litery przestrzenne tak doskonale nadają się do zastosowania reklamowego. Po pierwsze, jeśli zamówimy je u odpowiedniego producenta np. ToPromo, ten może stworzyć dla nas niepowtarzalny projekt, niespotykany nigdzie indziej. Dzięki temu napis, którym przyozdobimy daną ścianę czy budynek będzie całkowicie unikalny i zapadnie w pamięć każdemu, kto przejdzie obok niego.

Ponadto litery blokowe oferują nam bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Oznacza to, że naszą reklamę stworzoną przy ich użyciu możemy umieścić w dowolnym miejscu, w którym będziemy dysponowali wystarczającą przestrzenią. Czy to zewnętrzna ściana budynku, czy to ściana wewnętrzna, przykładowo w centrum handlowym czy biurowcu, czy nawet konstrukcja wolnostojąca, która będzie przyciągała nie tylko przechodniów, lecz także kierowców – to wszystko jest możliwe dzięki literom LED.

Podświetlenie jest znaczące, ponieważ umożliwia ono odczytanie stworzonego napisu nawet w złych warunkach świetlnych. Dodatkowo podświetlenie może sprawić, że dany napis znacznie bardziej zapadnie nam w pamięć.

Litery LED – gdzie można je zamówić?

Na polskim rynku istnieje kilka firm, u których można kupić litery LED. Warto jednak wiedzieć, że nie każda z nich ma w swojej ofercie różnorodne wersje tego typu produktów. Przykładem firmy, z której ofertą zdecydowanie warto się zapoznać, jest toPROMO. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje litery podświetlane różnych wielkości i o różnych rodzajach podświetlenia – świecące frontem, świecące tyłem i frontem czy litery z efektem echo, czyli te o podświetlanym tyle. Co ciekawe, producent ten umożliwia także wybór barwy światła, a wybierać można spomiędzy białej zimnej, ciepłej i neutralnej, czerwonej, zielonej, niebieskiej czy RGB.

Kolejną rzeczą, która przemawia za postawieniem na ofertę właśnie tego producenta, jest jego wykorzystanie modułów LED-owych polecanych marek, takich jak LG i Samsung, które to wymagają niskiego zużycia energii.

Fot.: Anne Nygård/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niebanalne gadżety firmowe. Jak zaskoczyć klientów?
Niebanalne gadżety firmowe. Jak zaskoczyć klientów?
Chcesz docenić klienta i wysłać mu prezent? Szukasz inspiracji? Sprawdź nasze pomysły!
Metalowe piny – drobny gadżet czy element outfitu?
Metalowe piny – drobny gadżet czy element outfitu?
Mała przypinka i ogrom możliwości. Zobacz, jak metalowe piny są wykorzystywane w XXI wieku!
Tradycyjne formy promocji – czy nadal są skuteczne?
Tradycyjne formy promocji – czy nadal są skuteczne?
Tradycyjne formy promocji w erze cyfrowej - czy wciąż skuteczne? Odkryj, dlaczego billboardy, gazety i ulotki mają jeszcze wiele do zaoferowania.
Ostatnie wpisy