Przydatny gadżet dla właściciela samochodu

Przydatny gadżet dla właściciela samochodu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwykle, by sprawdzić poziom ciśnienia w oponach, zjeżdżasz na stację benzynową i korzystasz z dostępnego tam kompresora. Mamy jednak gadżet, który zdecydowanie ułatwi Ci to zadanie.

Mowa o specjalnych nakrętkach na wentyle, które wskażą Ci, kiedy ciśnienie w oponie jest w porządku, a kiedy jest zbyt niskie.

Systematyczna kontrola

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie jazdy (a wierzymy, że tak) poziom ciśnienia w kołach to jedna z rzeczy, którą powinieneś kontrolować regularnie. Nieprawidłowy jego poziom może powodować większe zużycie paliwa i szybkie zużywanie bieżnika.

Jakie jest prawidłowe ciśnienie opon w aucie?

Wynik pomiaru ciśnienia w oponach
(fot. Nitat Termmee / Moment / Getty Images)

Wszystko zależy m.in. od obciążenia samochodu. Jeśli podróżujesz z kompletem pasażerów, a więc Twoje auto jest solidnie dociążone, rekomendowane ciśnienie będzie wyższe niż dla auta, którym podróżujesz sam. W doborze poziomu ciśnienia kieruj się naklejką, którą powinieneś znaleźć na wewnętrznej części słupka bocznego (od strony kierowcy) lub na klapie wlewu paliwa.

Nakrętki na wentyle

To prosty w montażu gadżet, który oszczędzi Twój czas i zapewni spokój, że z ciśnieniem w oponach wszystko jest ok. Takie nakrętki są uniwersalne i pasują do opon w każdym aucie, a nawet do motocykla czy roweru. Prawidłowy odczyt ułatwiają kolory wypychanych przez nakrętkę wypustek: wypustka zielona oznacza prawidłowe ciśnienie, żółta niskie o około 10%, czerwona zaś niskie o 25% – to znak, że bezwzględnie powinieneś dopompować koło od razu.

Sprawdź też: 10 pomysłowych breloków reklamowych dla kierowców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie naklejki powinny znaleźć się na kartonie do wysyłki?
Jakie naklejki powinny znaleźć się na kartonie do wysyłki?
Poznaj wszystkie najczęściej stosowane oznaczenia na paczkach, dzięki którym ochronisz swoje przesyłki kurierskie przed uszkodzeniem.
Gadżety dla miłośników gier i technologii VR: Pełne zanurzenie w wirtualnym świecie
Gadżety dla miłośników gier i technologii VR: Pełne zanurzenie w wirtualnym świecie
Świat gier komputerowych i technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) staje się coraz bardziej fascynujący i zaawansowany.
Praktyczne gadżety do domu – które warto mieć?
Praktyczne gadżety do domu – które warto mieć?
Sklepy są przepełnione różnego typu artykułami do urządzenia i wystroju domu. Sprawdź, jakie gadżety dobrze sprawdzą się w Twoim mieszkaniu!
Ostatnie wpisy