Przydatny gadżet dla właściciela samochodu

Przydatny gadżet dla właściciela samochodu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwykle, by sprawdzić poziom ciśnienia w oponach, zjeżdżasz na stację benzynową i korzystasz z dostępnego tam kompresora. Mamy jednak gadżet, który zdecydowanie ułatwi Ci to zadanie.

Mowa o specjalnych nakrętkach na wentyle, które wskażą Ci, kiedy ciśnienie w oponie jest w porządku, a kiedy jest zbyt niskie.

Systematyczna kontrola

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie jazdy (a wierzymy, że tak) poziom ciśnienia w kołach to jedna z rzeczy, którą powinieneś kontrolować regularnie. Nieprawidłowy jego poziom może powodować większe zużycie paliwa i szybkie zużywanie bieżnika.

Jakie jest prawidłowe ciśnienie opon w aucie?

Wynik pomiaru ciśnienia w oponach
(fot. Nitat Termmee / Moment / Getty Images)

Wszystko zależy m.in. od obciążenia samochodu. Jeśli podróżujesz z kompletem pasażerów, a więc Twoje auto jest solidnie dociążone, rekomendowane ciśnienie będzie wyższe niż dla auta, którym podróżujesz sam. W doborze poziomu ciśnienia kieruj się naklejką, którą powinieneś znaleźć na wewnętrznej części słupka bocznego (od strony kierowcy) lub na klapie wlewu paliwa.

Nakrętki na wentyle

To prosty w montażu gadżet, który oszczędzi Twój czas i zapewni spokój, że z ciśnieniem w oponach wszystko jest ok. Takie nakrętki są uniwersalne i pasują do opon w każdym aucie, a nawet do motocykla czy roweru. Prawidłowy odczyt ułatwiają kolory wypychanych przez nakrętkę wypustek: wypustka zielona oznacza prawidłowe ciśnienie, żółta niskie o około 10%, czerwona zaś niskie o 25% – to znak, że bezwzględnie powinieneś dopompować koło od razu.

Sprawdź też: 10 pomysłowych breloków reklamowych dla kierowców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Użyteczne prezenty – doradzamy, co wybrać
Użyteczne prezenty – doradzamy, co wybrać
Sprawdź, co można wręczyć na różne okazje.
O „efekcie Poldiego”
O „efekcie Poldiego”
Transfer Łukasza Podolskiego do Górnika Zabrze wiąże się również z pojawieniem się na rynku dedykowanych piłkarzowi gadżetów.
Gadżety odzieżowe niezbędne na weselu
Gadżety odzieżowe niezbędne na weselu
Zostałeś zaproszony na wesele i chcesz nadać swojemu strojowi oryginalny charakter? Zobacz nasze propozycje, jak to zrobić!
Ostatnie wpisy